Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-27, 13:26   #4620
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez martus9 Pokaż wiadomość
Dzięki Lorri odpowiedziałas na moje inne pytanie, z momentu kiedy zastanawialam się nad witamina c wlasnie w postaci albo proszku albo tej w oleju rozpuszczalnej Ale natrafilam na mazidlach na zakładkę ekstrakty i włąsciwie w moim pytaniu chodzilo o ekstrakt wlasnie- czyli jeszcze inna forma witaminy c...? z czym to sie je
Ekstrakty roślinne są źródłem różnych substancji w formie naturalnej, m.in. witamin (nie mówimy o ekstraktach z witamin, tylko o witaminach w ekstraktach). Czasami są one standaryzowane na zawartość określonej substancji, np. ekstrakt z owoców dzikiej róży może zawierać 70% witaminy C. Domyślam się, że o ten właśnie Ci chodzi. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie produktu: http://www.mazidla.com/kategorie-pop...ow-roy-70.html (kliknij na [Czytaj więcej], żeby rozwinąć opis).

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Lorri A wiesz może, czy ogólnie witamina C (nie palmitynian) jest odpowiednia do stosowania w połączeniu z hydrolatami, czy olejami? Nie chodzi mi o rozpuszczalność, a o zachowanie działania antyoksydacyjnego, czy nie wpływają na nią źle ewentualne metale ciężkie, na stronie BU jest coś o tym wspomniane. Używam od lata witaminy C w kropelkach dla dzieci, teraz dołączyłam tonik z kwasem glikolowym, hydrolat z oczaru i oleje avocado i tamanu, wieczorem chciałabym coś z tych rzeczy nakładać razem ze wspomnianymi kroplami, czy "wolno" tak??
A ta wit. C w kropelkach to jaka?
Kwas askorbinowy warto rozpuszczać w wodzie do iniekcji. Na temat zanieczyszczeń danej partii hydrolatu czy oleju nic nie wiemy.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora