Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-08, 12:46   #2667
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
Ta kuracja różni się tym od samego kremu, że do pudełka wpakowali też bawełniane skarpetki , krem ten sam. Podobnie rzecz się ma z kuracją do dłoni.

Ja też bym polecała "zwykły" japowy do rąk i stóp . I faktycznie, zapach może się nie podobać, jest specyficzny, ale nie jakiś mocny. Mi nie przeszkadza zuepłnie

a w ogóle to jakie olejki eteryczne polecacie?
te dostępne w aptekach to mi generalnie wszystkie śmierdzą i mają taką samą nutę jakby...kupiłam jakiś czas temu grapefruitowy, ale szybko zaczął mnie męczyć....
Ho ho, to zaszaleli z tą kuracją

Co do olejku eterycznego, to zalezy do czego chciałabyś go używać? Te cytrusowe, zwłaszcza pomarańczowy jest ładny i nadają się najlepiej do smaorobionych kosmetyków, ale mozna też dolać do kąpieli czy do aromaterapii w pomieszczeniach. Generalnie zastosowanie wszechstronne.
Ja lubię olejek eukaliptusowy, lubię jego zapach, relaksuje mnie.

A olejek z drzewa herbacianego i lawendowy nadają sie do bezpośredniej aplikacji na skórę, działają gojąco i przeciwzapalnie, a ten z drzewa herbacianego można niuchać przy katarze, przynosi ulgę.

Podobne zastosowanie przy przeziebięniu ma olejek cedrowy, sosnowy, pichtowy i tymiankowy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora