Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - popękane pięty
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-24, 17:08   #13
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: popekane piety

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Wlasnie jesli ran nie ma to wyprobowac mozna Hasceral czy cos innego z mocznikiem. Jak ran nie mam, bo gdy sa moze szczypac.
Dzis na TVN Style byl program studio urody czy jakos tak i bylo o spierzchnietych, spekanych stopach. Dla mnie nic nowego nie powiedzieli, ale moze dla ciebie bedzie to czyms nowym. Mowiono o masci z wit. A lub o wit. A w kapsulkach , czesto wystepuje razem z wit. E i zawartoscia tej kapsulki posmarowac stopy na noc. Wit. A ma gojace dzialanie.
Ja jako dziecko czasami mialam problemy z opuszckami palcow, tez mi tak pekaly. Nie bylam u lekarza. Moja mama byla w aptece i poradzila sie aptekarki. Mama wrocila z listkiem wit.A+D3 i kazala lykac i po krotkim czasie pomoglo. Moze i tobie brak witamin , wiec watro bylo by polykac. Tak sobie mysle, jedna kapsulke lyknac, a druga wsmarowac w stopy na noc, co tego bawelniane skarpetki, co by nie wytrzec stop w posciel.
Dzieki. TVN nie ogladalam i z kapsulkami to pierwsze slysze - sprobuje doustnie i domiejscowo . Z owijaniem folia to znam ale mi pomagaja wzglednie tylko skarpety (folia zlazi przez sen, ew koty gryza bo im szelesci)

Cytat:
Napisane przez vesenka Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem, tak jak i moja mama Do idealnego stanu w żaden sposób nie dają się doprowadzić Do względnie przyzwoitego stanu doprowadza je częste moczenie w wodzie z solami, a do pielęgnacji najlepiej się u mnie sprawdza Lipidro Creme Gehwola.
Hasceral ma silne stężenie mocznika i kwasu salicylowego, więc on jest raczej na zrogowacenia niż na popękane pięty.
Nat, nie masz przypadkem cukrzycy, albo problemów z poziomem cukru? Wtedy takie stopy to niestety norma
Wspolczuje Z chorob to mam chore zatoki i alergie pylkowe ale nic poza tym (a badam sie regularnie)
Lipidro tez nie znam Poszukam i wyporobuje.

Sluchajcie - a to mozliwe ze ja sobie zdzieraniem/zluszczaniem szkodze? Pumeks mam taki higieniczny (krysztalki zatopione w plastiku, wymieniam co jakis czas). Pumeksu w kremie tez probowalam (Avon i YR) ale jest troche malo skuteczny (zeby nie powiedziec ze prawie wcale nie dziala).

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując