Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Porta drzwi - jaki model
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-28, 18:10   #3
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Porta drzwi - jaki model

Ja zamówiłam wczoraj drzwi porta opal plus. Wahałam się pomiędzy tymi a granitem. Doszłam do wniosku, że antywłamaniowe w bloku nie są potrzebne. Ale to tylko moje zdanie...I nie chodzi o różnicę w cenie, bo nie jest taka duża. Drzwi montuje się raz na wiele lat. Jeśli ktoś chce mieć zniżkę przy ubezpieczeniu to najlepiej drzwi klasy C czyli granity.
Wybrałam opal plus ponieważ są lżejsze 90 cm - 34 kg, o drzwich granit nigdzie w katalogu nie ma wzmianki na temat wagi. Dowiedziałam się w końcu, że granity ważą ok 90 kg (czasem są problemy z zawiasami pomimo, że mają solidniejsze niż opale) i to zdecydowało, że ich nie kupiłam. Może być taka sytuacja, że trzeba będzie je zdjąć na chwilę i wtedy jest problem. Widziałam opale na żywo w sklepie i u kogoś już zamontowane. Wg mnie wyglądem nie różnią się od siebie tylko "zawrtością" (granity maja pręty stalowe i dlatego są takie ciężkie).
Granity są już kompletnie wyposażone, a do innych czyli np opal plus można dobrać sobie wyposażenie. Ja sobie wzięłam klamkę i szyld z zabezpieczeniem.
Koszt 1940 zł z montażem.
Jak będą się sprawować zobaczę dopiero w marcu (długo się czeka )
Dla zainteresowanych http://www.porta.com.pl/katalog_online/ można porównać sobie.
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując