Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czerwone, swędzące krostki (zdjęcia)!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-25, 13:07   #1
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740

Czerwone, swędzące krostki (zdjęcia)!


Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc, gdyż liczne wizyty u dermatologa nie przyniosły żadnych rezultatów. Nie powiedziano mi ani co to jest, ani nie otrzymałam skutecznego lekarstwa.

Krostki. Występują u mnie tylko na nogach, najczęściej w górnej części ud, od wewnętrznej strony kolan oraz na tylnej części łydek. Są czerwone, przeraźliwie swędzące, przez co prędzej czy później (czasem wytrzymam parę godzin, czasem nawet parę tygodni) są jeszcze bardziej czerwone. Nim je rozdrapię, zbiera się w nich odrobina ropy.

Próbowałam znaleźć przyczynę. Myślałam, że to przez golenie nóg, ale nie goliłam ud całą jesień i zimę i niczego to nie zmieniało. Myślałam, że to jakieś uczulenie, ale krostki wyskakują niezależnie od tego, co zjem. Myślę, że może to być związane z noszeniem spodni, ale nie mogę zrozumieć co by miało te krostki powodować. Mimo to, przy noszeniu portek po prostu objawy się nasilają. Ostatnio mój chłopak stwierdził też, że być może tworzą się one od potu.

Próbowałam smarować, wyciskać, szorować gąbką, robić peelingi, smarować leczniczymi maściami, mazidłami wszelkiej maści, smarować spirytusem. Tych krostek nic nie rusza. Po prostu znikają sobie jak mają ochotę i pojawiają się jak mają ochotę. Mam ich dość, przeszkadzają mi, szczególnie gdy swędzą, wtedy mam takie napady, że nie mogę przestać drapać - zauważyłam już małe żyłki, pewnie są to popękane od drapania naczynka. Poza tym swędzenie potrafi obudzić mnie w nocy. Robiłam sobie test alergiczny i wyszło, że nie jestem na nic uczulona.

Mam nadzieję, że otrzymam tu pomoc. I z góry przepraszam, że w oddzielnym wątku, ale liczę na indywidualne potraktowanie mojego problemu Chciałabym pozbyć się ich raz na zawsze, nie zastanawiać się, czy mogę na siebie założyć spodnie (by potem mnie nie swędziało) albo spódniczkę (kiedy mam nogi w takim stanie).

Pozdrawiam



PS Dopiero teraz pomyślałam, że pewnie lepiej by to pasowało na dermatologię
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP2442.jpg (53,4 KB, 1601 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP2444.jpg (35,8 KB, 1016 załadowań)
__________________


Edytowane przez TeaHouseMoon
Czas edycji: 2009-08-25 o 13:10
TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując