Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - żelowanie paznokci u stóp
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-04-24, 17:11   #4
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Można i nakleić tips, ale tylko taki, który zakrywa jakąs częśc płytki- tak jak u paznokci u rąk...
Lub tez odpowiednio wyciąc formę i podożyć pod paznokcia.
Choć i tak najcześciej robię tak jak Wilczuś napisała


Ja podepnę sie pod temat i zapytam Was o coś, co mnie nurtuje od dłuższego czasu...
Już od dawna przychodzi do mnie dziewczyna na żel na paznokciach naturalnych u rąk...
Ostatnio zapytala mnie, czy nie zrobiłabym jej także u stóp, z tym, że na dużych palcach nie ma ona wogóle paznokci, bo nosila ciasne buty i paznokcie jej zeszły...obecnie ma odrośniete na jakies 4 milimetryod skórek...
Nie zgodzilam sie, kazałam jej wybrac sie do dermatologa... Zrobiła tak jak jej polecilam i zapytala go odrazu, czy może sobie zrekonstuowac paznokcie akrylem lub żelem... Dermatolog powiedzial, ze nie ma problemu, bo w jej przypadu to nie żadna choroba a poprostu brak paznokci...
Ja jednak mam pewne obawy co do tego zabiegu...
Nie mam pewności, czy na samej skórze akryl sie utrzyma i czy przy kolejnym urazie mechanicznym, nie zrobi sobie jeszcze wiekszej krzywdy... Drugie- zaczyna sie lato...dziewczyna pewnie bedzie chodzic na basen, czy spacerowac po plaży... czy pod taka masą istnieje wieksza możliwość nabycia sie grzyba?
Czy, gdybym sie jednak zdecydowała, mogę na te "skórę" mogę położyc preparat atygrzybiczny? przeciez on jest głównie stworzony na płytkę paznokcia, nie na skórę?

dermatolog wyraził zgodę... ja sie boję... myślicie, że słusznie? Czy tez mialyście takie przypadki?
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując