Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 18:48   #2506
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Tak się składa, że akurat mam opakowanie po maści z wit. A firmy Hasco-Lek
Skład: wit. A, wazelina biała, Palsgaard 0291, aromat cytrynowy, woda oczyszczona.
Więc parafiny nie ma, ale za to jest wazelina
Cytat z wiki:
Cytat:
Wazelinasubstancja mazista, dość rzadka, bezwonna, niskotopliwa, niewysychająca, koloru od białego poprzez żółty do brązowego - we wszystkich wypadkach dość prześwitująca. Jest mieszaniną węglowodorów parafinowych (alkanów) z pogranicza stałego i ciekłego stanu skupienia w normalnych warunkach otoczenia
...czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek lub inaczej jeden czort.

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Dziewczyny strzeżcie się maści z witaminą A (ja mam firmy Oceanic) - po jednej nocy zniszczyła mi ona efekty miesiąca kuracji OCM-em!
To mnie zainteresowałaś. A mogłabyś podać skład takiego żelu? Jakie są w ogóle rodzaje?
Po pierwsze szczerze wątpię, by jedna noc z maścią witaminową na bazie parafiny mogła dokonać takiego spustoszenia. Parafina w kosmetyce i w medycynie jest stosowana przede wszystkim jako uszczelka zapobiegająca utracie wody ze skóry. Może powstał jakiś kombos czynników, który spowodował pogorszenie stanu cery? Skóra taką ma kondycję, jaka ma nasze ciało, a nasze ciało co dzień czuje się inaczej, inne rzeczy je, zmieniają się poziomy hormonów... Nawet zmiana temperatury otoczenia ma wpływ na stan cery.
A w podsumowaniu - każdy ma inna cerę, dla jednego jakis składnik jest korzystny, innego podrażnia, wiec wiesz...

A po drugie, żele Alterry można dostać w Rossmannie.
Na stronie rossmanna nie ma nic o tych żelach, więc doceń mój wysiłek, bo przepisuję ręcznie (skład dla żelu pod prysznic 'Kwiat neroli i bambus', ponoć limited edition):
Cytat:
Aqua, Alcohol, Glycerin, Coco-Glucoside, Caprylyl/Capryl Glucoside, Xanhan Gum, Sodium Coco-Sulfate, Bambusa Arundinacea Extract, Citrus Aurantium Amara Flower Destilate, Aloe Barbadensis Gel, Parfum, Limonene, Linalool, Geraniol, Citral
Mam jeszcze dwa takie żele, trzeci niedawno skończyłam. Używam ich czasem także do włosów, choć piany nie uświadczysz...
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując