Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - BADANIE FSH, przedwczesna menopauza(20lat) proszę o pomoc
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-08-09, 22:01   #10
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: BADANIE FSH, przedwczesna menopauza(20lat) proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez aniolecek111 Pokaż wiadomość
Grubość endometrium teraz Tydzien temu po plamieniu 3tyg wynosiło 4,5 mm. Ale to było takie plamienie, że wystarczała mi jedna wkładka, takie brudzenie bardziej. Natomiast w styczniu badałam grubość endo w momencie gdy zaczęło się plamienie to miałam 7mm.
Niestety rzaden lekarz nie chce zrobić mi badań na te hormony. Robi mi tylko na prolaktynę która jest w normie i tyle Proponowałam ,że zrobię badania prywatnie, że nie chce skierowania (byłam w piątek u lekarza) to mi powiedział lekarz, że po badaniu Prolaktyny i USG nic nie widzi patologicznego, żebym brała leki na zatrzymanie dalej i za dni luteine na wywołanie okresu, a potem tablketki anty i że jak od października skończą się wakacje i skończą myśleć o miesiączkach to mi może minie. NO PO PROPSTU ... bez komentarza. Teraz musze sie trzymac tego zeby zatrzymac ten okres i wywolac nastepny.
Ale dla mnie to nie jest normalne, bo już miałam okres "ustawiany" na luteinie czy tabletkach anty i było super jak brałam, więc wg mnie gdyby to były przejściowe zaburzenia to po odstawieniu tabsów okres by był. a jak odstawiam to nie ma.
Czyli czy ktoś mógłby podsumować jakie badania mam zrobić ??? Zrobię na własną ręke jak wywołam okres i pójdę do innego l ekarza z tym tylko proszę o podsumowanie gdyby ktoś mógł.
Moim zdaniem mogłabyś iśc na konsultacje do innego lekarza ale wcześniej sama poobserwowac swój cykl. Ile wynoszą poszczególne cykle? Wywnioskowałam że różnie. Na Twoim miejscu poobserwowałabym śluz, pomierzyłabym temperaturę, a nawet zbadałabym szyjkę macicy aby jakos ustalic kiedy mam fazę folikularną a kiedy lutealną (czy wogóle/jest owulacja?). Z badań zrobiłabym tylko progesteron - ok 24 dnia cyklu. Oczywiście najlepiej byłoby zrobic wszystkie badania -FSH,LH,estradiol...Ale lepiej zamiast tego iśc do lekarza i się z nim rozmówic niż robic badania by konsultowac je w internecie.Jeśli progesteron wyjdzie poniżej normy to bedzie tylko potwierdzeniem przyczyny plamień i tego, że aby wywołac normalną miesiączkę trzeba dac Luteinę. Ogólnej przyczyny zaburzenia ie wytłumaczy - prawdopodobnie jest nią niedojrzałośc układu podwzgórze-przysadka-gonady czy też taka uroda jak to chyba określił Twój lekarz. Ale może jak pójdziesz do innego lekarza to będzie madzrejszy i cos wymyśli!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując