Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - primer - prosze o pomoc
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-19, 18:50   #5
mia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 14
Dot.: primer - prosze o pomoc

Raczej nie powinno się nic dziać. W sumie też jestem po kursie i wiem jak dobrze nakładać primer ale nie wspominano na kursie czy to ma większe znaczenie jak primer rozejdzie się na żel... A odnośnie primeru to też mam pytanie do was, dziewczyny: moja znajoma odkryła niedawno że ma dwa primery-jeden normalny kwasowy a drugi to "IBD Bonder" na którym napisane jest że to BEZKWASOWY PRIMER (nakłada sie go też cienko ale utwardza w lampie). I ta znajoma postanowiła odstawić ten niby bonder i używa samego primera, a na niego cienką warstwe (gruntującą, jak ona to nazywa) normalnego żelu jednofazowego. I tu moje pytanie, bo już sama nie jestem pewna: można to tak robić, żeby nakładać żel bezpośrednio na płytkę nie nakładając bondingu? (tego właściwego, nie jakis tam primer utwardzany w lampie). Dodatkowo powiem, że ona nie odbyła żadnego kursu a zanim ja poszłam na szkolenie zamówiła mi takie same dwa produkty a teraz "doradza mi" zebym i ja przestała używać bondera, bo to bez sensu. Całe szczęście ja pracuje już na innych produktach... Proszę Was jednak o opinie, co o tym sądzicie. Moze któraś z Was też uzywa tego bonderu IBD i może powiedzieć coś wiecej? Będę wdzieczna pozdrawiam
mia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując