Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-07, 09:57   #52
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez roctokeco Pokaż wiadomość
Jeżeli poniżej opisane zasady pomogą komuś z Was, nie będę uważał czasu poświęconego na przekazanie Wam tej wiedzy za stracony.
W moim dotychczasowym życiu otworzyłem 5 różnych firm. Posiadam dosyć duże doświadczenie.
Ale za każdym razem, zaczynając coś nowego, trudno było wybrać i zdecydować, czym najlepiej się zająć. A potem okazało się, że ten wybór decyduje o sukcesie lub porażce mojego przedsiębiorstwa.
Jeśli czytacie to, co napisałem prawdopodobnie znajdujecie się w podobnej sytuacji i
stawiacie sobie pytanie, „jakim rodzajem działalności mam się zając?”
Ja wyciągnąłem, kilka wniosków, z mojej dotychczasowej kariery, które pomagają mi uniknąć zbędnych ruchów, błędów, straty czasu i pieniędzy.
Teraz przy wyborze nowego biznesu, zawsze oceniam:
1.Jak bardzo potrzebne jest to, co będę produkować lub sprzedawać? Na ile produkt
będzie potrzebny klientom? Staram się dowiedzieć, czy produkt pomoże rozwiązać niektóre z
głównych problemów klientów, pozwoli czuć się bardziej komfortowo, poprawić zdrowie, oraz oceniam ich potencjalną ilość.
2. Jaka jest konkurencja w tej dziedzinie i czy mogę bez problemów stać się №1 w swoim
regionie?
3. Ile wysiłku i pieniędzy będę musiał włożyć na początku i jak szybko przyniesie mi to
oczekiwane zyski?

Kolejnej takiej analizy dokonałem dziesięć miesięcy temu, kiedy w mojej firmie (hurtownia
oprawek optycznych), mianowałem dyrektora wykonawczego, co nie wymagało mojego
zaangażowania w jej prowadzenie, dzięki czemu zyskałem więcej czasu wolnego. Zacząłem
zastanawiać się jak wykorzystać ten czas poszukując nowego produktu, którym mógłbym się
zająć.
Powiem Wam, do czego doszedłem w moich poszukiwaniach” nowego produktu”
Zacząłem poszukiwania od analizy
Odpowiedzcie na moje pytanie, czego w życiu człowiek zużywa najwięcej?
To proste, oczywiście, powietrza! A dokładniej, ok. 20-25 kg na dobę.
Dobrze by było sprzedawać powietrze? Klientów miałbym dużo, powietrze jest potrzebne
wszystkim!
Nie ma problemu z zaopatrzeniem, POWIETRZE JEST WSZĘDZIE!!·
Zwątpiłem, chciałem porzucić mój pomysł i do niego nie wracać.
Ale pomyślałem... Stop, ludzie używają wody, jej też jest dużo, ale na niej zarabia się
duże pieniądze, więc trzeba poszukać alternatywy.
Co wiem o powietrzu?
Powietrze w miastach jest bardzo zanieczyszczone, różnego rodzaju szkodliwymi
substancjami i związkami.
Wszyscy wiedzą, że górale żyją dłużej, ponieważ powietrze w górach jest czystsze.
Wszystko, i nic więcej.

Wtedy porozmawiałem ze swoim przyjacielem (szefem laboratorium zajmującym się problemami powietrza i gruntu), od niego dowiedziałem się czegoś, nad czym wcześniej nawet się nie zastanawiałem. A mianowicie:
• Powietrze w nowoczesnych mieszkaniach i biurach jest od 4 do 6 razy bardziej zanieczyszczone i od 8 do 10 razy bardziej toksyczne niż na zewnątrz!
• Różne powszechnie stosowane materiały (gumoleum, tapety, tworzywa sztuczne,·wykładzi ny, farby, lakiery) jak i detergenty, środki czyszczące wypełniają powietrze trującymi oparami, koncentracja ich jest wielokrotnie wyższa niż na zewnątrz.
• W każdym pomieszczeniu jest dużo kurzu, który jest źródłem zakażeń, ponieważ
mikroorganizmy i wirusy przemieszczają się za pomocą tych cząsteczek. Kurz w
pomieszczeniach jest alergenem №1.
•Mieszkanie o powierzchni 150 m2 produkuje do 20 kg kurzu rocznie,a żyje w nim około 15 gatunków roztoczy! W ok 12 gramach kurzu żyje około 42.000 Roztoczy!
• 90% Wirusów i chorób zakaźnych jest rozpowszechniane przez powietrze w pomieszczeniu!
• Ze względu na fakt, że nowoczesne mieszkania i biura są dosłownie zaplątane w przewody elektryczne, powietrze jest dodatnio naelektryzowane, co niekorzystnie wpływa na zdrowie człowieka.
• Brud w domu nie jest martwy - on nie tylko życie, ale również rozmnaża się w postaci pleśni, grzybów, wirusów i bakterii.
Dlaczego?
Ponieważ środowisko jest bardzo korzystne do rozwoju pleśni, grzybów i bakterii.
Przez stosowanie w pomieszczeniach plastikowych okien dla zaoszczędzenia energii uniemożliwiamy przepływ świeżego powietrza zapewniając tym samym idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów.

Mieszkaniec dużego miasta, około 90% swojego czasu przebywa w pomieszczeniu, wyobraź sobie, jak wiele energii potrzebuje organizm na zwalczanie wszystkich bakterii, które wdychamy?
Stąd: alergię, senność, bóle głowy, drażliwość, zmęczenie, podrażnienie oczu, częste przeziębienia, choroby zakaźne, brak energii, bezsenność... ··. Wtedy pomyślałem:, ·”Jeżeli problem dotyczy absolutnie wszystkich, to może warto sprzedawać czyste powietrze w pomieszczeniach?
Dobry pomysł!
Ale, w jaki sposób i w jakiej formie?
Przypomniałem sobie, że w Japonii w centrum Tokio są urządzenia, do których rzuca się monetę, i przez określony czas oddychasz, czystym powietrzem, ta przyjemność kosztuje około 1 dolara za kilka minut. Ale nie będziemy przecież instalować w domach takich urządzeń.
I nie będziemy sprzedawać powietrza w butlach wraz z maską tlenową.
Zacząłem badać rynek.
Jakie urządzenia oczyszczające powietrze istnieją na rynku?
Widzę – nic ciekawego! Są różne jonizatory, odświeżacze, oczyszczacze. Efektywność tych urządzeń jest na niskim poziomie, poza tym mają dużo przeciwwskazań, ale nawet takie produkty ludzie kupują!
Pomyślałem, dobrze by było znaleźć takie urządzenie, które faktycznie rozwiązuje wszystkie te problemy.
I do tego skutecznie! Tak, żeby nie było żadnych wątpliwości. Wszyscy się zgodzicie, że powodzenie takiego urządzenia byłoby gwarantowane?
Rynek konsumentów jest ogromny, a konkurencja prawie zerowa, łatwo jest stać się №1.
Ale gdzie znaleźć takie urządzenie i czy ono w ogóle istnieje?




Interesujący post Sama bardzo chciałabym rozkręcić własny biznes, ale największym problemem jest właśnie odpowiedni pomysł. Często jest właśnie tak, że firm w kierunku, w którym moglibyśmy być kompetentni, jest pełno, a tego, na czym się nie znamy - brakuje. Drugą spawą są pieniądze. Łatwiej jest zainwestować i ewentualnie stracić, jeśli to nie całe oszczędności, jakie zdołaliśmy do tej pory zgromadzić, a trudniej, jeśli tak właśnie jest lub gdy nie mamy ich wcale.

Dziś trudno w coś zainwestować, dziś wydawałoby się - jest wszystko. Dlatego potrzeba czegoś nowego, o czym jeszcze dziś nie wiemy, że potrzebujemy Bo czasem nawet mówimy, że ktoś, kto wynalazłby to, czy tamto, byłby bogatym człowiekiem.
Gratuluję pomysłu i przedsiębiorczości
Być może i mnie się kiedys uda
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując