Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-05-27, 06:23   #2846
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na pewno nie możesz być wiosną, latem i jesienią
Pomocnicze.. najpierw upewnijmy się czy wiesz czego szukać
Dobry kolor to taki, który sprawia, że twarz wygląda świeżej, na wypoczętą, nie wybijają cienie pod oczami, przebarwienia. Zły kolor to taki w którym cera zaczyna wyglądać niezdrowo - zażółca Cię albo wyłaniają się różowości albo twarz w nim ginie, kolor się odcina ponieważ jest zbyt jaskrawy. Zły kolor może też gasić twarz, podbijać sińce, podkowy, przebarwienia. Często te różnice na początku są bardzo trudne do zauważenia, bo nie wiadomo czego szukać
Przypominam, że mierzy się w świetle dziennym (ale nie w super osłonecznionym przy oknie, bo nadmierne światło wybiela), bez makijażu.

Jeżeli rozpatrujemy cztery typy: jasną wiosnę, intensywną wiosnę, jasne lato i ciemną jesień to tak naprawdę mamy do czynienia z 3 dosyć różnymi od siebie grupami:
po 1. jasne typy (jasna wiosna, jasne lato, typy do siebie zbliżone) charakteryzują się tym, że wyraźnie lepiej im w jasnych kolorach niż w ciemnych. Często ciemne kolory gaszą jasne typy co ma odniesienie zarówno do kolorów przy twarzy jak i np. kolorów włosów.

po 2. intensywna wiosna jest typem czystym, więc jeśli najlepiej w kolorach intensywnych, nasyconych, czystych - nie ważne czy jasnych czy ciemnych - jest się typem czystym, bo to ta cecha przeważa.

po. 3 ciemna jesień jest drugim biegunem jest lekko zgaszona, ciepła i przede wszystkim ciemna. Ciemne jesienie są uważane za najciemniejszy typ, mamy tu np. Penelope Cruz. Weszłam sobie na Twój blog i co prawda nie wyglądasz na ciemny typ, ale tak naprwdę to palety decydują. Może wyglądasz jasno, ale znosisz duży poziom ciemności.

Kluczowym pytaniem jest jak rozumiesz kolor czysty i intensywny, nasycony
Jeśli zrobisz sobie udane zdjęcie (dobrze oddające kolorystykę - bez makijażu) - nie prześwietlone i nie za ciemne - i nałożysz na palety, możesz coś już zobaczyć aczkolwiek ja nie jestem zwolenniczką oceniania po zdjęciach, uważam, że to nie jest to zbyt pomocne

Kolejne pytanie dotyczy czystej czerni i czystej bieli czy naprawdę czysta biel (ta z prawej) jest o wiele lepsza dla Ciebie niż ta środkowa lub z prawej? Naprawdę warto to zmierzyć ponieważ czysta biel sugeruje zimę, ale pomarańczowy ją wyklucza Sądzę, że nie do końca jeszcze wiesz czego szukać w lustrze
Może to Ci pomoże: https://www.youtube.com/watch?v=Abp8kPJbWBg
aczkolwiek światlo beznadziejne i mało widać
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora