Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - kosmetyczka-trądzik
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-03-18, 12:03   #10
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: kosmetyczka-trądzik

Tetralysal z Differinem też przechodziłam, pierwszy antybiotykowy zestaw Aknenormin? Lek stosowany w ostateczności, przed rozpoczęciem kuracji musisz podpisac oświadczenie, że zostałaś pinformowana o wszystkich możliwych skutkach ubocznych, że nie jesteś w ciązy i że zabezpieczasz się metodą hormonalną.. Aknenormin pochodzi z grupy retinoidów, jest izotretynoiną, kosztuje sporo (początkowo przez kilka miesięcy dawka 20mg 2x dziennie, potem raz dziennie, teraz od miesiąca jestem na 10mg; opakowanie 30 kapsułek 20mg kosztuje ok. 200zł, zależy od apteki, opakowanie 30 kapsułek 10mg kosztuje ok. 130 zł), ale równie dobrze mogę to porównać do 6 poprzednich kuracji antybiotykami+kremami aptecznymi+eksperymentami zdesperowanej. Do tego dochodzi comiesięczne badanie krwi sprawdzające wysokość cholesterolu, bilirubiny, itp. Jak widzisz - nie jest to najtańsze, nie jest to też popularna kuracja ze względu na skutki uboczne (łącznie z kataraktą i żółtaczką, mój ulubiony fragment w skutkach ubocznych brzmi mniej więcej tak: "jeśli zauważysz u siebie żółte zabarwienie skóry lub białek ocznych może to oznaczać, że jesteś chory na żółtaczkę" podoba mi się sposób w jaki to napisali ).
Czy mogę polecić? Mój trądzik zwykł wracać do mnie przed latem, w maju/czerwcu, prócz tego regularnie wyskakiwało mi kilka pryszczy - mówię tu o okresie brania innych antybiotyków, nie o braku leczenia - na dodatek zrobiłam 6 złuszczań kwasem TCA, 400zł każde i delikatnie mówiąc - poszło się to kochać. Aknenormin ma za zadanie zmienić wogóle Twoją skórę, z tłustej trądzikowej na normalną. Początkowo jest przesuszona, więc dochodzą kolejne koszty - pomadki nawilżające zużywają się w ciągu tygodnia, dwóch, bo non stop masz wysuszone usta, zmieniasz żel na ten niepodrażniający, bo inaczej Twoja skóra jest cała czerwona, piecze i się łuszczy. Też zapas kremów przeciwtrądzikowych nie jest Ci już potrzebny, musisz zaopatrzyć się w te intensywnie nawilżające, zostawiwszy sobie tylko punktowy. Na co punktowy? Przynajmniej moja skóra ma w zwyczaju reagować wypryskiem na coś zanieczyszczonego, np. gogle które kupiłam w tym roku - mimo przecierania antybakteyryjnymi środkami, wciąż wyskakuje mi w miejscu ich stykania się ze skóą jakiś wyprysk ale szybko schodzi.
Chaotycznie, jeśli chcesz wiedzieć więcej to wrzuć hasło na google, ale zastrzegam - to nie dropsy
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując