Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-09-03, 14:59   #664
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
No i nie chcąc ryzykować z czerwienią zmieszałam fiolet z tym popielatym kasztanem i wyszło super. Wydaje mi się, że bardzo do mnie pasuje, bo w końcu w jakimś kolorze włosów wyglądam tak samo dobrze z makijażem i bez... I co ciekawe, moje zaczerwienienia na twarzy mniej rzucają się w oczy, ciekawe czy to może być efekt właśnie tego.

No i nigdy nie byłam tak zadowolona z zakupów w ciemno. Skorzystałam z list kosmetyków na forum seasonalcolor i z true-is-beauty. To był taki mój mały eksperyment, bo kupiłam róż, szminki i paletkę cieni przeznaczonych dla true winter nie oglądając specjalnie swatchy i nie zastanawiając się czy będą pasować. Kierowałam się tylko recenzjami dotyczącymi jakości kosmetyków. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Bo o ile od jakiegoś czasu uzyskuję dobry efekt, to dopiero jest efekt wow. Nie mogę wyjść z szoku, że w mocniejszym różu szminki wyglądam jakby bardziej naturalnie niż w jaśniejszym. Szkoda, że nie znalazłam konkretnych nazw i numerów konturówek, po eksperymencie kupiłabym w ciemno, bo mam teraz ograniczony dostęp do sklepów stacjonarnych...

@Wampierz rozumiem, że chłodnej ziemie w miarę będą też pasować szminki/róże chłodnego lata? Bo zauważyłam, że przynajmniej na swatchach różnice są często niewielkie.
Fajnie, nie?

Tak, kolory chłodnego lata są całkiem dobre, ale lepiej unikać tych bardziej zgaszonych. Kosmetyki zresztą często mają półprzejrzyste formuły, więc na zimie wypadają inaczej niż na lecie, dopasowują się trochę.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czemu dla Czystej Wiosny pasuje chłodna czerń jako kolor włosów? Myslałam, że ciemnowłose Czyste Wiosny muszą dobrze wyglądać tylko z ciepłym odcieniu ciemnego brązu
W sumie czerń głęboka jest raczej chłodna. Ciemnowłose czyste wiosny np. Azjatki mają najczęściej zupełnie czarne, krucze włosy, chociaż zdarzają się też prawie czarne, trochę brązowe. Tak jak mówią na 12 blueprints - największą rolę odgrywa karnacja, kolor włosów czy oczu może odbiegać od reguły, np. bywają typy czysto ciepłe o chłodnym kolorze oczu, ale nie ma bata, pasują im kolory bardzo ciepłe, a nie w tonacji oczu. Podobnie bywa z włosami.

Natomiast wątpię, żeby każdej czystej wiośnie pasowała taka czerń, bo nawet nie u każdej zimy taka czerń jest najlepszym kolorem. Podejrzewam, że może to zależeć od poziomu kontrastu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora