Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wizaż - wart zachodu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-19, 20:43   #1
annkaja
Przyczajenie
 
Avatar annkaja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7

Wizaż - wart zachodu?


Witam!
Pewnie pojawiło się już kilka takich wątków, ale te które udało mi się znaleźć sięgają roku 2005/6 a więc zakładam, że są już lekko przeterminowane.
Pytanie/a w tym wątku kieruję do osób, które z branżą wizażu i stylizacji mają aktywnie do czynienia, choć konstruktywne posty od każdego przyjmę z radością.
Do sedna. Jestem chwilę przed 30tką, urodziłam niedawno córeczkę i czas spędzony na urlopie wychowawczym doprowadził mnie do intensywnych myśli o przekwalifikowaniu. Wizaż od zawsze był i jest moim konikiem, pasją i wielką miłością. Z nim chciałabym związać swoją przyszłość, ale jak to często w takich sytuacjach bywa, mam pewne obawy. Jaka jest ta branża w tej chwili? Tak hermetyczna jak np. prawników, czy łatwo chłonie narybek? Jaki status ma ten zawód w Polsce? Czy zawodowstwo tylko dla nielicznych czy branża jest na tyle chłonna (nadal), że każdy znajdzie tutaj swoje miejsce? Zdaję sobie sprawę, że wiele zależy od osoby, która się za to zabiera i jej wytężonej pracy, zdolności itd. Pytam jednak o jakieś uśrednienie, o opinie osób, które kiedyś zaczynały i się powiodło, albo odwrotnie. O to po prostu, czy warto rzucać wszystko i spełniać swoje marzenia, czy raczej zostawić realizację tej pasji w tzw. wolnym czasie.
Za wszelkie przemyślenia i opinie dziękuję.
annkaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując