Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dziecko - jednostka niezalezna czy mala wersja mamy/taty?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-10, 10:48   #25
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Dziecko - jednostka niezalezna czy mala wersja mamy/taty?

Zdarza mi się celowo ubrać syna na wzór ojca. Jeśli jedziemy na rodzinny obiad i obaj mają podobne koszule i swetry, to dla mnie wyglądają rozczulająco. Mały ma też koszulkę AC/DC, dostał ją od cioci i na pewno kiedyś założy. Nie żebyśmy specjalnie lubili ten zespół, ale też uroczo w niej wygląda. Koszulka jest grafitowa, z białymi rękawami, (z H&M, więc łatwo można sobie wyobrazić) nie narzuca stylu ubiorowi. Moje dziecko będzie przejmowało moje upodobania, bo ze mną żyje, podobnie, jak ja przejmowałam upodobania swoich rodziców. Później wypracowałam własne, ale wiele mi po rodzicach zostało. Każdy chciałby, żeby jego dziecko lubiło to, co on uważa za dobre. Natomiast uważam za nieodpowiedzialne manifestowanie na dziecku swoich poglądów/ upodobań, które może je narażać na jakiekolwiek nieprzyjemności. Nigdy nie założyłabym dziecku koszulki z napisem typu "Król piaskownicy"czy "Moja mama jest ładniejsza od twojej".
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując