Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-26, 13:27   #1277
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Eyeshadow__ Pokaż wiadomość
jeszcze jedno :P (boze ja chyba nigdy nie dojde do tego jak zrobic ten roztwor odpowiedni dla mnie :P )
Od Ciebie ze stronki jest podane tak :
20% - 1,25ml kwasu; 4,0ml wody
a na stronce z ktorej kupilam ten kwas jest tak : 10g kwasu i 40ml wody zeby uzyskac 20%... wiec jak to
W pierwszym przypadku masz proporcje składników w mililitrach na małe ilości roztworu, takie, które wystarczą do zrobienia jednorazowego peelingu (stężenie będzie wynosiło ok. 18%). Na stronie aukcji są proporcje na dużą ilość roztworu (50 g). Od Ciebie zależy, jaką ilość roztworu sobie zrobisz. W takim stężeniu przy braku rozpuszczalnika (np. alkoholu) kwas będzie rekrystalizował, peeling będzie działał słabiej.

Cytat:
Napisane przez sabinka1500 Pokaż wiadomość
Może mi kto podać proporcje na 50% z wodą destylowaną i spirytusem rektyfikowanym? I nie, nie ma na mazidlach proporcji na takiego
Nie jestem pewna, czy kwas Ci się dobrze rozpuści, jeśli dodasz wody (sprawdzę, jak będę mogła). Na samym spirytusie:

Spirytus rektyfikowany - 2 ml
Kwas migdałowy - 2,3 ml


Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=323502
w wątku o kw.salicylowym w pierwszym poście jest świetnie wytłumaczone jego działanie - zajrzyj tam
Obliczenia dla kwasu salicylowego są niepoprawne. Szczegóły:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post31410327

Błędny jest również ciężar przypisany do kwasu askorbinowego (właściwy zamiast nasypowy). W recepturach Mazideł również pojawia się ten błąd, stężenia wit. C wyjdą niższe niż podane.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-26 o 13:40
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując