Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-07, 07:29   #104
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Dot.: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Cytat:
Napisane przez Karlain Pokaż wiadomość
myśle, że tylko kobieta która ma po tabl. hormonalnych zmiany w piersi zrozumie ten watek
ja również odradzam branie tabletek hormonalnych w wypadku gdy ma się 3 kroty na krzyż, czy błyszczącą cerę, wskazania do stosowania pigułek powinny być przedewszystkim lecznicze niż antykoncepcyjne, polecane kazdej mlodej dziewczynie, od tak sobie i bez badan

te leki będa działać tylko wtedy gdy są POTRZEBNE, gdy są WSKAZANIA i wtedy kobiety widzą , że im pomagają, widzą ich pozytywne efekty działania, dlatego część jest ZA część jest Przeciw
Na moje "małe problemy " jak błyszcząca cera czy kilka krostek raz na jakiś czas i ból brzucha w połowie cyklu tabletki wogole nie pomagaly, lekarz zmianial mi opakowania jak uważał, aż w koncu po tabl z najnizsza dawka odstawilam je..... wtedy zaczely sie problemy z piersiami na poważnie (po dosc uciążliwym mlekotoku)... powiększanie sie piersi wiązało się z zmianami jakie się w nich robily !!!! po ok 3 latach leczenia, pobytach w szpitalu i operacjach wreszcie czuje sie dobrze, mam dobre wyniki i narazie jest OK

byłam niczego nieswiadoma mloda dziewczyna ktorej od tak przepisano piguły, a ja poprostu zaufalam lekarzowi, ze wie co robi ( i wiedzial bral kase za prywatne wisyty )
Sądzę, że to nie tabletki były przyczyną twoich problemów ALE zapewne okazały się być KATALIZATOREM zmian, które pojawiły się w piersiach. Prawdopodobnie byłaś genetycznie predysponowana i u ciebie estrogeny przyspieszyły pewien proces.
I jak słusznie zauważyłaś, o czym wszędzie staram się pisać, parę krost na krzyż czy ból brzucha nie jest powodem do tego, by młodej, 16-17 letniej dziewczynie podawać hormony. Hormony powinno dawać się w okolicach 20, kiedy ukł. hormonalny jest już w miarę ustabilizowany. O badaniach hormonalnych oraz USG piersi i ukł. rozrodczego nie wspomnę...

Edytowane przez katlis
Czas edycji: 2009-08-07 o 07:42
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując