Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Toksokaroza
Wątek: Toksokaroza
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-05-15, 08:32   #11
important744
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Toksokaroza

czyli masz toksokaroze?
jeśli twój lekarz nie wie co to może być to powinnaś się zgłosić do lepszej kliniki okulistycznej.
ja leczę się w klinice w Lublinie.
mnie z początku bolało oko w kąciku i potem stopniowo widzenie się pogarszało. prywatna okulistka wysłała mnie do szpitala w Chełmie ponieważ nie wiedziała co to może być. ze szpitala wysłali mnie do Lublina. tam byłam dwa tyg i tam miałam mnóstwo badań aż rozpoznano że mam toksoplazmozę byłam leczona już rok. potem po tym roku zrobili mi badanie na toksokarozę i toksoplazmozę i na toksokare wyszedł ujemny a na toksoplazmę wyszło że zmniejsza mi się liczba tych bakterii którymi byłam zarażona.w oku kilka razy wracało zapalenie oczodołu a potem było również z przodu oka. widziałam wszystko jak za szybą mleczną. miałam operację i zdejmowali mi tą błonę i wpuszczali olej. po operacji na drugi dzień kiedy zdjęli opatrunek widziałam przez taką sporą plamkę już się cieszyłam i myślałam że widzenie się powiększy a tym czasem do wieczora widzenie się pogarszało a plamka się zmniejszała. wieczorem obejrzał mnie docent i powiedział że w siatkówce zrobiła się dziurka i podpłynął olej i z tego zrobiło się zwarstwienie. okazało się że będę miała drugą operację i po dwóch dniach wykonali mi druga operację. w czasie operacji okazało się że w oku jest kilka [dużo] dziur. więc miałam jeszcze raz robioną witrektomię i miałam zakładaną siatkę silikonową. od tamtego czasu minęło już kilka miesięcy i na razie zaprzestali leczenie aż do czasu wygojenia całkowitego się oka. teraz z wyglądu oka wynika toksokaroza a z badań toksoplazmoza ;[ łącznie w klinice byłam cztery razy i przeszłam dwie operacje a teraz szykują mnie do trzeciej

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

możecie pytać.;]
important744 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując