Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-09-06, 04:20   #4986
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
Wobec tego super, że nie muszę kupować niczego dodatkowo

W sumie nie muszę, póki co nie odczuwam żadnego wysuszenia, ale gdzieś na początkowych stronach tego wątku czytałam, że krem nawilżający jest konieczny...
Ja uważam, że posiadanie kremu nawilżającego jest konieczne, podobnie jak innego, który jest przeznaczony dla Twojej skóry (jeśli masz np tłustą to warto stosować dodatkowy krem np złuszczający czy jakieś serum). Np ja mam cerę tłustą, na co dzień stosuje serum z kwasem migdalowym, na wybrane partie kwas azelainowy (teraz mam coś innego niż AD). Wg mnie AD przypadku skórze tłustej czy mieszanej nie powinien być stosowany jako jedyny krok pielęgnacyjny na noc.
Stosujesz AD z konkretnego powodu, więc ja na Twoim miejscu nie stosowałabym drogryjnego filtra. Juz nie chodzi o fotostabilnosc, ale o skład - moim zdaniem ma gorsze wypełniacze, które mogą źle wpływać na Twoja kuracje. Poza tym ja juz kiedyś pisałam, azelainowy nie jest fotouczulajacy, więc nie jesteś bardziej narażona na przebarwienia niż przed kuracja. Myślę, że jak masz niską ekspozycję na słońce (czyt nie spacerujesz po 2 godziny dziennie przy największym słońcu) to na nadchodzący okres wystarczy ochrona przeciwsłoneczna w makijażu, o ile stosujesz np podkład z filtrem. Jeśli nie uźywałaś wcześniej filtrów to moim zdaniem nie ma to sensu.
Z kremów nawilżających do cery tłustej / mieszanej polecam Hydraphase Intense Legre LRP. Świetny, lekki krem. Może nie jest to cena drogeryjna, ale jeśli używasz kremu od czasu do czasu to starczy Ci na rok (zapewne tyle może być otwarty).

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora