Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Roaccutane, próby wątrobowe...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-13, 18:28   #15
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Roaccutane, próby wątrobowe...

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
odświeże wątek
otóż robiłam próby wątrobowe, APTT, glukoze i lipidogram (19 lat miesięcznie, 20-rocznik; badania robilam ponieważ chcę zacząc brac tabletki antykoncepcyjne).

zaniepokoiły mnie wyniki prób wątrobowych:
AST 38 U/l max 31
Bilirubina całkowita 19,8 U/l max 17,7

wszystkie inne wyniki (oprocz cholesterolu calkowitego 3,6 mmol/l ---> min 3,9; max 5,2) mam w normie. mam jeszcze oznaczenie, ze przedzial wynikow badan jest zastosowany do mojego przedziału wiekowego. mam takie pytanie czy te podwyższone wyniki mogą być skutkiem brania przez ostatni tydzien (nic nie bralam 2 dni przed badaniem i w dzien badania takze nie) tabletek typu 'fat burner'? pytam się ponieważ urodzilam sie z ciezka zołtaczka fizjologiczną i no trochę się martwię tymi wynikami - stężenie bilirubiny w 5 dobie mojego zycia wynosilo 24,5.
odstawiam na okolo tydzien dwa wszelkie tabletki, wykonam proby watrobowe jeszcze raz plus zbadam mocz.
tu nasuwa sie moje kolejne pytanie, czy nawet jesli ktos ma lekko podwyzszona bilirubine, moze przyjmowac tabletki antykoncepcyjne? czy np. bede musiala do nich zazywac takze jakies tabletki na watrobe?
dziekuje za odpowiedzi
nie sadze aby to bylo spowodowane przyjmowaniem termogenikow.
Raczej masz problemy z watroba. I tak jest juz obciazona, wiec nie powinnas jej jeszcze bardziej obciazac hormonami. W twoim wypadku hormonalna antykoncepcja nie jest wskazana.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując