Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 09:37   #28
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Czy codzienne makijaże = szybsze starzenie?

Oczywiscie ze to bdura ze ta osoba co sie maluje na codzien szybciej sie starzeje.

Jak dziewczyny juz nabaknely, duzo zalezy tez od mimiki. Ja w wieku 24 lat mialam zmarchy na czole ze hej. Mialam wtedy bogata mimike twarzy i czesto marszczylam czolo. Ciezko bylo mi sie tego oduczyc, ale nawet nie wiem kiedy nagle sie okazalo ze zbliza sie 30-tka, a ja mam gladkie czolo i nawet lwie zmarszczki miedzy brwiami sie wygladzily i ich nie ma. Za 2 tyg koncze 34 lata i od roku widze ze pomalu naczynaja sie zmarszczyki zaznaczac. Nie marszcze nadal czola, ale powoli kurze lapki sie robia i zmarszczcki na czole i miedzy brwiami. Zaczyna zaznaczyc mi sie bruzda nosowo-wargowa. nie ma dramatu, ale jak wsadze nos w lustro to widze ze cos sie zaczyna dziac i to jest jak najbardziej normalne. Grawitacja na wszystkich dziala, a to co dzieje sie u mnie jest pierwsza oznaka starzenia. Ludzie doznaja szoku jak mowie ile mam lat bo daja mi gora 28 lat. I tak nie chodze do solarium nie opalam sie i uzywam do 4 czy 5 lat filtrow na codzien, a osoba w tym samym wieku co ja nie stroniaca od solarium i uzywajaca za ciemne podklady i pudry wyglada jak by przekroczyla 40-tke.
Maluje sie od 15 rz owszem wtedy to jedynie uzylam tuszu do rzes i rozu, a jak skonczylam szkole srednia to moglam juz bez problemo sie malowac i wykonuje codziennie makijaz do 14 lat.
Podstawa to nie naciagac skory, nie marszczyk niepotrzebnie twarzy i dbac o potrzeby cery. Cena kosmetykow jest tu najmniej wazna. ja juz nie uzywam wysokiej polki, bo cena nie jak sie miala do jakosci, do moich wymagan jakie stawialam tym kosmetykom. Nie bede ukrywac kupujac puder za 50€, wymagalam cudu, a co dostalam? na mojej buzie kosmetyk ten nie sprawowal sie lepiej niz puder za 3 czy gora 10€, wrecz czesto bylam zla, ze tyle kasy wydalam i niestety puder jest widoczny, cera sie przy nim bardzo tlusci, sciaga mnie i wysusza jednoczesnie itp. Wrocilam do sredniej i nieskiej polki. Przynajmniej jak nie trafie z zakupem to nie ma takiego dramatu.
Podsumowujmy co ma wplyw na szybsze starzenie:
- geny
- pielegnacja czyli nie naciaganie skory przy demaikijazu a nawet jak wykonujemy makijaz
- bogata mimika twarzy sprzyja powstawaniu zmarszczek. najpierw sa to mimiczne, a z czasem utrwalaja sie
- promieniowanie UV czyli smazenie sie na sloncu czy w solarium , a takze nie uzywanie filtrow UV, ale nie mwoie o filtrach SPF 6 czy 10. Ponizej 30-tki nie oplaca sie filtrow uzywac
- Dieta, zla dieta uboga w antyoksydanty sprzyja szybszemu starzeniu
- palenie papierowo i naduzywanie wszelakich uzywek tez przespiesza starzenie sie skory

Czy jeszcze o czyms zapomnialam?
-aaa pogodne nastawienie do zycia, pesymisci starzeja sie szybciej

I to cala filozofia
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując