Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - DZień Wszystkich Świętych - coś od siebie, od serca.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-28, 19:09   #28
Avv
Wtajemniczenie
 
Avatar Avv
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nvrmnd.
Wiadomości: 2 523
Dot.: DZień Wszystkich Świętych - coś od siebie, od serca.

Przepraszam bardzo, ale nie mogę już wytrzymać.
Zmarłym na pewno zrobi wielką różnicę to, jaki mają bukiet na grobie.
Ja widzę już codziennie od jakiegoś czasu ten szał na `stroiki`, bo `mój grób musi być najpiękniejszy`, wieńce i świeczki pod kolor, w kształcie krzyża, gołębicy, serca, do tego w niektórych miejscach obwarzanki koło cmentarzy i konkurs na najpiękniejsze buty podczas porannej mszy. Niektórzy ludzie się chyba pogubili trochę w tym wszystkim.
Robienie zdjęć i wstawianie ich na wątek? Życie coraz bardziej mnie zaskakuje.
Zawsze wydawało mi się, że wystarczy pamięć o bliskich, ta symboliczna świeczka niech już będzie, ale to, co się dzieje na cmentarzach przechodzi ludzkie pojęcie.
Piętnaście bukietów, trzydzieści świeczek, czasem nie ma miejsca, żeby przed grobem stanąć albo małą świeczkę wcisnąć.

I nie wiem dlaczego, ale z moich obserwacji wynika, że najbardziej dekoracjami przejmują się ci, którzy chcą jakoś zamaskować nimi fakt, że jednak z wiarą w Boga, przykładnym życiem i innymi są trochę na bakier.
__________________
***
"Czerń zakrywa Twoje serce, to, które kocha, ale niewidocznie...
Na tej sali płakała Twoja dusza, być może ze szczęścia, tańcząc gubiła emocje..."
***

Edytowane przez Avv
Czas edycji: 2010-10-28 o 19:11
Avv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując