Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-11, 20:23   #3692
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Chciałabym użyć
Potrójny kwas hialuronowy 1.5% [ZSK] i wzbogacić go kompozycją witaminową all-in-one [ZSK]. Czy to dobry pomysł?
Na 30 ml żelu możesz dodać 0,5 ml kompozycji witaminowej.

Cytat:
Napisane przez indolencja Pokaż wiadomość
no to ładnie ;/ a ja od jakiegoś miesiąca używam pudru do którego dodałam trochę tlenku cynku z zsk... czym może grozić wdychanie tlenku cynku?...
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post28814592 (u dołu)

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Czym różni się hydrolat oczarowy od hydrolatu z liści oczaru? Obecnie mam ten pierwszy, który jest niedostępny a zastanawiam się nad zamówieniem?
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33993844

Cytat:
Napisane przez nemezis1982 Pokaż wiadomość
poprosze o rady bardziej doswiadczonych dziewczyn w kwestii uzywania ekstraktu antycellulitowego oraz kofeiny farmaceutycznej. Myslicie ze moge jedno i drugie ze soba zmieszac a nastepnie polaczyc z balsamem albo oliwka antycellulitowa i tym smarowac pupe i uda ?
Nie da się przewidzieć efektu połączenia liposomów i kofeiny z większą ilością balsamu, stabilność emulsji i układ konserwujący mogłyby ucierpieć. W oliwce wymienione składniki się nie rozpuszczą. Możesz wzbogacać niewielkie porcje balsamu czy mleczka i starać się zużyć w krótkim czasie. Orientacyjne proporcje: 40 ml balsamu, 5 ml liposomów, 5-7 ml kofeiny; do tego ewentualnie 2 ml niacynamidu. Jeśli nie masz łyżeczek miarowych, użyj kieliszka do leków.

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
Lori chodzi mi o peeling. Jaki najpierw sobie przygotować.
Możesz zrobić 10% na początek, żeby poobserwować reakcje cery. A potem stopniowo zwiększać stężenie.

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Czy jezeli krem mi sie rozwarstwia (tzn. po powierzchni zaczyna plywac faza wodna) to nalezy taki krem odstawic bo nie zadziala, czy tez raczej jest to problem czysto estetyczny a kosmetyk zadziala tak samo...?
A konserwowałaś czymś ten krem? Emulsja może się rozwarstwiać za sprawą drobnoustrojów i w takim wypadku nadawałaby się tylko do wyrzucenia.

Cytat:
Napisane przez Dotek Bumblebee Pokaż wiadomość
Chcę dokonać pierwszego zakupu na zbs i niestety nie jestem pewna czy mogę mieszać elastynę z kremem cetaphil tuż przed nałożeniem na twarz? Jeśli tak to czy ma być to jedna kropla (więcej, mniej)?
1 kropla.

Cytat:
Napisane przez arat Pokaż wiadomość
Jeśli zależy Ci na hydrolacie z kwiatów, to dostępny jest na stronie mazidla.com: http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=12
Ten hydrolat nie powinien być stosowany w stężeniu 100% ze względu na bardzo wysokie stężenie układu konserwującego (Kathon CG, znany z działania alergizującego), znacznie przekraczające dopuszczalne stężenie dla kosmetyków nie spłukiwanych. Nie wiem, dlaczego w opisie nie jest to zaznaczone.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując