Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-16, 11:48   #4055
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez czikuś Pokaż wiadomość
Certyfikat nie zmienia kolejności składy INCI, to jest przecież jakoś regulaminowo ustalone.
To była tylko taka zaczepka, chodziło mi co wg Ciebie zmienił by tu certyfikat?
Cytat:
Napisane przez czikuś
Spojrzalam na certyfikowane kosmetyki, które posiadam i tam albo parfum nie ma, albo jest pod koniec składu i opisane jako olejki eteryczne. To już jest jakaś informacja. Dlatego kosmetyk z odpowiednim certyfikatem, jak napisałam, jest dla mnie wiarygodny i podejrzewam, że tajemnicze "parfum" nie wzbudzałoby niepewności.
Ale Parfum w kosmetykach AA Eco nie jest mieszanką olejków eterycznych (producent deklaruje że ich nie ma) tylko musi słuzyć konserwowaniu, jeśli jest to ten powszechnie dostepny konserwant firmy Synergia to jak najbardziej dopuszczalny przez organizacje certyfikujące, więc kosmetyki AA Eco byłyby dokładnie takie same. Chyba troche zbyt ufnie podchodzisz do certyfikatów i ton mojej wypowiedzi odnosił sie do tego - gdzie jak gdzie ale tylko w przypadku kosmetyków "naturalnych" i ekologicznych oznaczanych hasłem "bez konserwantów" powinnaś traktować "parfum" jako tajemniczy, w konwencjonalnych kosmetykach używa sie konwencjonalnych konserwantów, wiec Parfum to zwyczajnie zapach.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora