Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Łuszczące się plamy na linii włosów i skórze głowy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-10-02, 08:17   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Dziewczyny ! Potrzebuję Pomocy!

Niestety, mam od czasu do czasu podobny problem, choc łuszczycy nigdy u mnie nie zdiagnozowano. Za to słyszalam teorie na temat ŁZS i AZS te piekace "placki" wyskakuja nagle, na linii włosow, zwlaszcza przy uszach i w zasadzie nic m nie pomaga. Po prostu staram sie je natłuszczac i wtedy to przechodzi albo łagodnieje.Smaruje sie Cicalfate albo Cicaplastem - takie gojące mazidła, jeden od Avene drugi od LRP. czasami te zmascia z witamina A. Pomagaja szampony z mocznikiem i z kwasami owocowymi - lekko to złuszczaja i nawilzaja skore głowy. generalnie jedyna rzecz jaka mi kiedykolowiek pomogła na dłuzej to masc strerydowa, alenie zdecydowalam sie na jej ponowne uzycie (skutki uboczne dłuzsze niz zalecenia). No i tak to wygląda - raz lepiej raz gorzej.
Ide dzisaj do apteki szukac takiego szamponu, bo znowu mnie piecze skora na głowie i nie chce dopuscic do powrotu. Pewnie znowu wybor padnie na Kerium od LRP do skory suchej albo na SVR z mocznikem.

Przykro mi ze nie pisze nic konkretnego, ale sama szukam "zlotego środka" na tę bolączkę.


EDIT: zmieniam tytuł wątku.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując