Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-08, 19:24   #3239
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Ale jak olej może zawierać białko ? W końcu to olej Ja taki skład znalazłam:
- kwas alfa linolenowy (omega-3) - ok. 50%,
- kwas linolowy (omega-6) - ok. 15%,
- kwas oleinowy (omega-9) - ok. 17%,
- nasycone kwasy tłuszczowe - ok. 10%. Ponadto taki olej zawiera naturalną witaminę E.
Wartość energetyczna w 100 g:884,00 kcalBiałko w 100 g:0,00 gWęglowodany w 100 g:0,00 gTłuszcz w 100 g:100,00 g
Protein nie lubią... Ale powiem szczerze że trochę nie ogarniam tego podziału odżywek... Tzn proteiny to wiem ale co mogą lubić włosy zamiast nich? Na co patrzeć w składzie? Ostatnio używam "natychmiastowej kuracji" do farbowanych Loreala i mi służy, i niezmiennie vatika

Odnośni farby - jeśli cendre oznacza niebieski pigment to co oznacza 1? 1 to popiel prawda czyli też niebieski? jakieś dziwne te numeracje kolestona...
Garnier nie wyszedł źle... Po dwóch razach ściągnął mi kolor z poziomu 5 do 6-7, więc jak na rozjaśnianie farby farbą to myśle że jest dobrze ale tak pomyślałam że może właśnie jakaś profeska da lepszy efekt i nie zniszczy włosów??? Powiem szczerze że skłaniam się ku Kolestonowi 12.0 bo mimo wszystko boję się trochę dawać refleksy już teraz, plus oxy 9% (tzn zamówiłabym 9 i 12 i zrobila najpierw probę pasemkową), ale gdybyś miała jakieś inne pomysły jeszcze to czekam z niecierpliwością na porady
Patrzę że też Londa prof ma blond 12/0. Ale Ty polecasz Koleston??? Czy te blondy się rozbu z oxy 1:2 ???
Ktoś mi gdzieś kiedyś pisał, żeby lnianego oleju za często nie używać, bo po czasie grozi przeproteinowanie, bo ponoć ma 30% białka. Ale szczerze Ci powiem, że tego nie ustaliłam, bo po prostu wypadło mi z głowy. Musiałabym zobaczyć na swoje opakowanie.

Jeśli włosy nie lubią protein, to unikasz wszystkiego co ma w składzie "protein" głównie milk protein, wheat protein, coś tam jeszcze. Niektóre są hydrolizowane (hydrolized protein) i te cząsteczki są najmniejsze- nawet, jeśli włosy nie lubią protein, te u niektórych się sprawdzają. Jeśli nie proteiny to silikony albo zioła, produkty naturalne. Staram się w zasadzie łączyć wszystko- ziołowe szampony czasami, maska z proteinami raz na tydzień (kallos), przez pozostałe dni raczej produkty silikonowe, Garniery, Loreale, tego typu sprawy. Loreal do farbowanych jest całkiem całkiem, miałam kilkakrotnie.

1 to rzeczywiście popiel, ale nie wszystkie farby mają tę samą numerację. Cendre akurat pochodzi z łaciny jak dobrze pamiętam, więc zdecydowanie nie jest to normalne nazewnictwo . Fajnie, że Garnier się tak dobrze spisał, chociaż nie jestem zdziwiona, często kupuję ich farby a szampony i odżywki miałam wszystkie . Profesjonalna farba, dobrze dobrana, zazwyczaj daje lepszy efekt. Przynajmniej z moich obserwacji. Co do przesuszenia- lekkie jest po każdej, tutaj marka niewiele akurat niestety zmienia. A farby bez amioniaku są jak dla mnie beznadziejne, ostatnio jednej próbowałam, po pięciu myciach koloru żadnego. Szamponetka dłużej trzyma. Ale bez offu. Z profesjonalną Londą niestety nie miałam jeszcze do czynienia, więc nie jestem w stanie Ci powiedzieć jak działa, niestety . Ja się skłaniam ku Kolestonowi i na 9, bo 12 wysuszy bardziej na sto procent. Aha, co do mieszania- 1:2, dobrze myślisz.

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
mialam wytrzymac miesiac i poregenerowac wloski ale nie mogw zniesc juz tego zloto-rudo-pomaranczowego koloru na wlosach.wrzucam troche fotek,raz sa calkiem znosnie raz okropnie rude.zalezy od swiatla glownie.doradzcie co na to polozyc zeby uzyskac blond na poziomie 9?
farbę rozjaśniającą, poziom 12. albo generalnie np. 10 z 34 po przecinku. w ewentualności Joanna gołębi popiel- to Ci tę rudość zlikwiduje.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb

Edytowane przez SceneQueene
Czas edycji: 2013-11-08 o 19:26
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując