Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożyteczne kampanie społeczne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-11-04, 09:52   #22
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Czy znacie jakieś ciekawe kampanie społeczne?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;5677079]

Natomiast rozwścieczyła mnie akcja, w któej przewodnim hasłem było "Co jeszcze musisz kupić, by zdecydować się na dziecko?" :angry:[/quote]

Wg mnie jest jedną z lepszych reklam społecznych. Dobitnie ukazuje problem jakim jest ujemny przyrost naturalny gdyż młodzi ludzie wolą sie najpierw dorobić, by dziecko miało wszystko (a zarazem rodzice).
Dokładnie o to wychodzi by wywołać emocje- nie zawsze pozytywne, negatywne też są dobre. Dzięki temu pamiętamy takie reklamy. Taka jest perswazja w reklamie.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;5677321]O właśnie, niepełnosprawni - maxymalnie wnerwia mnie tekst "Czy wiesz, co możesz zyskać, zatrudniając niepełnosprawnego?". Jest uwłaczający wg mnie, obraża niepełnosprawnych.

Dokładnie tak, jakby ktoś tylko liczył, ile kasy mu spadnie za zatrudnienie osoby np. na wózku, a miał w tyłku to, co ta osoba potrafi robić.[/quote]

Bo dokładnie tak jest. Nikt nie chce niepełnosprawnego w pracy, gdyż woli wybrać pelnosprawnego, który może (aczkolwiek nie jest to zależne od sprawności fizycznej) więcej. Firma wtedy choćby nie musi być przystosowana do wózków inwalidzkich, nie ma żadnego problemu z komunikacją, specjalnych biurek (jeśli to osoba niesprawna ruchowo). Jest więcej z tym zachodu, taka prawda.
Reklamodawcy idealnie ukazali ten problem- pokazali, że człowiek na wózku jest równie wartościowy jak inny, a przy okazji jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie niepełnosprawną osobę ( a zatem przystosujemy firmę co czasem może być kosztowne, a czasem w ogóle) to część wypłaty jest dotowana. "Oszczędza" sie na takiej osobie.
I proszę nie mówcie, że istnieją ludzie, którzy z dobrego serca zatrudniają. Są to jednostkowe sytuacje. Poczytajcie statystyki o niepełnosprawnych w pracy, które są przerażające.
Przedsiębiorca jest nastawiony na zysk i tylko kwestie finansowe mogą go zachęcić do zatrudnienia osoby niepełnosprawnej. Stracić na pewno nie chce na tym stracić.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem co maja oznaczac te robaki i obrzydza mnie to
Luksus jaki otacza tych młodych ludzi wskazuje, że są ludźmi dobrze zarabiającymi, dobrze korzystającymi z życia i czerpiącymi z niego przyjemności jak np. seks. Niestety nie wiemy czy dana osoba jest nosicielem czy nie. Owy skorpion i pająk reprezentują właśnie osobę zarażoną.
Obraz ten doskonale obrazuje jak można wszystko stracić przez chwilę zapomnienia.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując