Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przez chore kolana nie mogę żyć normalnie...
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 22:54   #12
Kacha17
Raczkowanie
 
Avatar Kacha17
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Przez chore kolana nie mogę żyć normalnie...

Hmm to co piszesz jest bardzo podobne do objawów u mnie;] byłam zawsze trochę pulchnym dzieckiem :P nie grubym, ale lekko otłuszczonym;] (nie miałam nadwagi) i już jakoś w podstawówce często miałam taki przeszywający ból w kolanie, krótki, ale bardzo dający się we znaki. No ale moi rodzice stwierdzili, że na pewno rosnę, że nie mam się czym przejmować. Dotrwałam z tym do 1szej klasy gimnazjum...często na zmianę pogody wariowałam z bólu, no ale cóż;] pewnego dnia na lekcji wf mieliśmy sprawdzian z ze skoku w dal, no i skoczyłam sobie zaliczyłam, ale coś mi chrupnęło w kolanie. Następnego dnia nie mogłam nawet dotknąć tej nogi, kolano było sino-czerwone okazało się, ze wylew do kolana, noga poszła w gips;] Po zdjęciu gipsu nie było lepiej poszłam na rehabilitacje, ale i tak do tej pory mam słabo rozciągnięte kolana, ale do czego zmierzam raz przy okazji nawrotu mojego przeszywającego bólu poszłam do jakiegoś doktora piętnastokrotnie habilitowanego(wizyta kosztowała majątek). Zrobił mi USG kolana, pomacał pobadał, popatrzył jak chodzę i postawił diagnozę – że mięśnie uda nie trzymają rzepki i ona lata tam w środku jak chce, do tego pewna odmiana spluszowacenia, powiedział ze to zazwyczaj mają dziewczyny (ta jakby okres i rodzenie dzieci to było mało:P) chłopcy to jakieś pojedyncze przypadki, że zanika koło 23-25 roku życia jak przestajemy rosnąć. Byłam w 100% pewna, że jakaś operacja tabletki czy coś, a on kazał mi wykonywać systematycznie 2-3 ćwiczenia codziennie zwiększając ilość powtórzeń, na początku pomyślałam, że zwariował ale o dziwo teraz chodzę normalnie jak tylko czuje, że zaczyna mnie boleć poćwiczę z 2-3 tygodnie i mam spokój na jakiś czas. Kazał mi nie robić przysiadów, pływać żabką, rowerek tylko małe obciążenie, wchodzić po schodach ale nie schodzić!(zjeżdżać np. windą albo rynną )
Kacha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując