Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-06, 18:41   #343
majeczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 41
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów cz.III

jesli chodzi o podwyzszony 17OH to pozwole sobie cos napisac, bo odkąd sie dowiedziałam ze sama go mam , przekopałam cały internet w tej kwestii.No wiec tak podwyzszony jak u Elizabeth,to wcale jeszcze nie jest bardzo wysoki, (nieklasyczny)wrodzony przerost nadnerczy stwierdza sie gdy jest on powyzej 10, a do 10 potrzebna jest dalsza diagnostyka, najlepiej zrobic profil sterydowy z dobowej zbiórki moczu.Troche podwyzszony 17oh moze towarzyszyć PCOS lub byc wynikiem podwyzszonej prolaktyny. Ogólnie jesli juz stwierdzi sie wpn, leczenie polega na podawaniu dexametazonu lub hydrokortyzonu-sterydów.Ale obecnie takie leczenie konieczne jest raczej tylko przy bardzo wysokim 17oh i u kobiet w ciazy z ta choroba gdy spodziewaja sie dziewczynki, aby nie narazac płodu na zbyt silne oddziaływanie androgenów.W innych,lżejszych przypadkach leczy sie to tabletkami anty lub antyandrogenami w zaleznosci od objawów.


Susse, dobrze pamietam,ze ty pisałas o tym ze masz podwyzszony 17OH?Miałas jakies badania w celu sprawdzenia czy to nadnercza?
majeczka92 jest offline Zgłoś do moderatora