Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz III
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-22, 14:33   #4314
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Siempretalia Pokaż wiadomość
Byłam u dr Rakowskiej i pytałam się o te żółte czopy rogowe i sterydy. To tak - żółte czopy rogowe to są uśpione mieszki włosowe, rzecz bardzo typowa dla AGA, mogą sobie one tak spać miesiące albo i lata całe. Leki mogą sprawić, że te mieszki się obudzą, ale jak wiesz Rakowska żadnych złudnych nadziei nie robi, po prostu prosiła o cierpliwe czekanie do następnej trichoskopii

Sterydy stosuje się jak występuje stan zapalny w obrębie mieszka - wtedy występują przebarwienia okołomieszkowe w trichoskopii, u mnie tego nie ma, dlatego żadnych sterydów nie muszę wcierać.

U mnie Rakowska mówiła żeby odstawić Flutamid i leczyć się tylko Avodartem, bo nie ma sensu, by łączyć te dwa leki.

Dowiedziałam się także, że w AGA bardzo często w ogóle nie ma w ok. czołowej jednostek z 3 włosami, u mnie jest 45% niby mało, bo powinno być 90%, ale równie dobrze mogło być gorzej.

Dr powiedziała mi, że jej najmłodsza pacjentka z AGA miała 12 lat, także nawet dzieci mogą już mieć to cholerstwo

Generalnie to walka na długie lata, zanim te cienkie włosy wypadną i odrosną nowe grubsze, o ile w ogóle to się stanie, trzeba spokoju i cierpliwości. I nie myśleć tyle o włosach
U mnie te żółte czopy rogowe zniknęły i mi powiedziała, że wszystko odzyskam. Na razie sporo straciłam po androgenach doustnych - tutaj poleciała góra, do tego prawdopodobnie loxon spowodował wypad włosów przy karku. Generalnie mam sporo włosów mniej, niż np. w czerwcu, ALE mam dużo nowych włosów: część malutkich od loxonu i Diprosalicu (po tym ostatnim b. dużo wyrosło), i sporą ilość takich już 3 cm, ale nie mam pojęcia skąd się wzięły. Miałam ostatnio TSH 2.2, zwiększyłam dawkę leku, pożyjemy zobaczymy. Nadal trochę lecą i teraz nie wiem, czy to od loxonu, czy od tego TSH. Mam teorię, że moje AGA może być od tarczycy, bo zaangażowane są brwi - zewnętrzna część. Wiem, ze typowe AGA od tarczycy nie jest, ale tarczyca może dawać obraz podobny do AGA.

A powiedziała, że masz szanse z tego wyjść?
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora