Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-05-14, 09:59   #486
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez nuvi Pokaż wiadomość
Czesc

Bardzo prosze o analize :

Naked Rescue, Intensive Repair&Renew Hair Treatment, Be Naked 97% Natural
( )

sklad:
aqua, cetearyl alcohol, glycerin, octyldodecanol, cetrimonium chloride, glyceryl stearate, quaternium-80, ceteareth-20, betaine, argania spinosa kernel oil, limnanthes alba(meadowfoam), seed oil, parfum, guar hydroxpropyltrimonium chloride, butylene glycol, linalool, citronellol, disodium edta, helianthus annus(sunflower) seed extract, tocopherol, geraniol, benzyl benzoate, magnesium nitrate, methylochloroisothiazolin one, magnesium chloride, methylisothiazolinone.

Dziekuje bardzo!
Początek składu należy do emolientów oraz substancji zmiękczających, quaternium-80 odpowiada za zapobieganie elektryzowaniu i odżywia włosy, betaina to również antystatyk.
W składzie widzę bogaty w substancje odżywcze olej arganowy oraz olej z nasion limnanthes alba [wspominałam o nim przy analizie innego kosmetyku].
W dalszej części składu zawarty jest ekstrakt z nasion słonecznika, witamina E, a chemicznych skłądników odżywiających włosy - magnesium nitrate i guar hydroxpropyltrimonium chloride.

Geraniol - to substancja najczęściej wykorzystywana jako zapach, ale... z ciekawości przejrzałam dostępne źródła i znalazłam, że ma również właściwości tonizujące i antyseptyczne.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora