Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja loków, loczków i fal - wszystkie części - niech się kręcą!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-20, 20:05   #2391
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XIV część zakręconej opowieści

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
A rzeczywiscie, Chatul pamietalam, ze kombinowalas z agarem jako zelem do stylizacji, a teraz widze, ze na poprzedniej stronie pisalas o laminowaniu nim
Żelu ostatecznie użyłam tylko raz. Nie podpasował mi.

Cytat:
Ale nie znalazlam sposobu wykonania ani zadnego komentarza co do efektu, podzielisz sie? Jesli jestem slepa to przepraszam
Wykonanie:
1/3 szklanki wody
pół łyżeczki agaru

Zagotowałam wodę do wrzenia, dodałam agar, pomieszałam drewnianą łychą, żeby się cały dokładnie rozpuścił i potem przelałam glutka do miseczki. Poczekałam aż chociaż trochę wystygnie i nałożyłam na włosy.
Za pierwszym razem nakładałam taki zżelowany agar, dość rozwodniony jednak był (widać za mało agaru wrzuciłam do wrzątku), a za drugim razem kładłam na włosy takiego ciepłego glutka. Gdybym czekała aż wystygnie, to bym miała już zżelowanego

Efekty po pierwszym laminowaniu:
  • włosy gładkie, włącznie z końcówkami;
  • włosy sprawiające wrażenie grubszych;
  • słabszy skręt, ale ostateczna fryzura wyglądała fajnie — wyglądała na taką, którą bardzo długo układałam;
  • Włosy świeże od czwartku rana do soboty wieczora

Efekty po drugim laminowaniu:
  • włosy gładkie, włącznie z końcówkami;
  • włosy sprawiające wrażenie grubszych;
  • dużo słabszy skręt, nie tak ciekawa fryzura, ale to też może wynikać z tego, że ciągle dotykałam włosów, gdy wysychały;

Cytat:
I w ogole skad wziac agar? Da sie kupic w zwyklych sklepach?
Ja kupowałam na Evergreenie
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora