Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-30, 15:58   #2070
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Witam gorąco wszystkich,

dosyć tego podglądania, postanowiłam się ujawnić

Jestem już od dłuższego czasu na naturalnej pielęgnacji (no przynajmniej staram się by tak było...) Nie wiem czy wniosę coś nowego do tego wątku, ale z przyjemnością podzielę się moją pielęgnacją.

Zaznaczę, że moja cera jest trudna w obsłudze (tłusta ale skłonna do przesuszenia, generalnie problematyczna). Doszłam w końcu do wniosku, że nic tak dobrze nie wpływa na nią jak maksymalny minimalizm

To teraz trochę o tym co stosuje i się sprawdza:

Do mycia bardzo długo używałam żelu babydream, a obecnie tego żelu- MONOTHEME IOECO-głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy z solami mineralnymi i ekstraktem z ogórka dla skóry wrażliwej (znalazłam opis na blogu, tu link) http://it.paperblog.com/review-ioeco...triolo-881434/
z tego co wyczytałam jest w 98% naturalny, po kilku użyciach stwierdzam, że bardzo dobrze oczyszcza-nie czuje ściągnięcia bezpośrednio po myciu, świetnie też zmył makijaż oczu.

Hydrolaty- lubię różany i oczarowy

Z nawilżaniem zawsze miałam największy problem... odkąd odkryłam Frakcję sojową nie rozstaje się z nią na krok. Mieszam z odrobiną oleju z orzecha włoskiego/ maliny/ róży, czasami dodaję nawilżacz cukrowy. (Nie udało mi się jak dotąd znaleźć odpowiedniego kremu który by nie zapychał).

Spirulina- jako maska na twarz świetna

Glinka zielona w tubie Argile (naturado) stosuj na skórę głowy-mieszam z olejem rycynowym z kw salicylowym- Pomaga zwalczyć łupież tłusty.

Aterra olejki- do ciała i włosów
Alterra balsam trwa cytrynowa

Podczytując was zakupiłam rolon Garniera bio różany- ślicznie pachnie i sprawdza się w gorące dni co miałam okazję sprawdzić na własnej skórze

Co do szamponu to ciągle poszukuję - obecnie mam Yves Rocher pokrzywowy- jak na razie jestem zadowolona dobrze oczyszcza.

Gąbka celulozowa do mycia twarzy- nie wiem jak ja mogłam wcześniej funkcjonować bez niej.

To chyba tyle
Witam! Chyba też mam podobną cerę. Używam kilku z Twoich kosmetyków - gąbeczek, szamponu YR, kulki Garniera, olejku Alterry, hydrolatu oczarowego i frakcji (jednak jej sporadycznie, bo boję się zapychania). Ciekawi mnie Twój patent na łupież. Napisz proszę o tym coś więcej.

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
W sumie to nie ma nad czym myśleć bierzemy. Resztę ustalimy na PW.ok?

żebyś się nie niecierpliwiła za długo postanowiłam już go użyć i moim zdaniem efekt jest porównywalny do normalnych tuszy.
Trochę się obawiałam co z tego wyjdzie po rocznej przerwie, ale jest OK. Nawet założyłam okulary i oczywiście przejechałam paręset razy rzęsami po soczewkach i się nie ubrudziły
Pierwsze wrażenie bardzo na TAK

Nasmarowałam sobie właśnie nogi i ręce balsamem JMO wanilia pomarańcza leżę i pachnę,jest bosko.
Ale jest raczej za drogi jak moje zużycie balsamów, zadowolę się samymi próbkami
Ok, zgadamy się na pw.

Ale ładny efekt daje ten tusz! Rzęsy podkręcone jak przy drogeryjnym.

Nie mogę się doczekać moich zakupów z JMO (filtra i balsamu). Też chcę leżeć i pachnieć! Ale niestety przyjdą dopiero w połowie maja, przy okazji większej paczki od "teściów".
Melya jest offline Zgłoś do moderatora