Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-23, 10:05   #2042
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Zaskórników łatwo się pozbyć nawet naturalnymi sposobami (u mnie parówka działa cuda), ale takich pryszczy po kremie to już nie
Nie, nie jest łatwo. Jeśli masz inne doświadczenia, to wynika z niewielkiego stopnia nasilenia problemu. Poczytaj o doświadczeniach dziewczyn, które przez wiele miesięcy stosują kwas azaleinowy, retinoidy, eksperymentują do tego z dietą, robią złuszczania w gabinecie. Tak wygląda walka z nasilonym trądzikiem zaskórnikowym.

Parówka pozwala się pozbyć tego co jest, ale nie zmienia funkcjonowania skóry. To jest działanie doraźne. Problem powraca szybko (a jeśli jest inaczej - patrz wyżej - wynika to z niewielkiego nasilenia trądziku).

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
(...)
Obecnie też szukam serum, które będzie pasowało mojej cerze i będzie wystarczająco nawilżające. Mam teraz 2 żele-sera z m.in. kwasem hialuronowym, ale ten składnik jest dla mnie bardzo przereklamowany. Szukam czegoś z pantenolem i alantoiną, które dodatkowo będą łagodziły i hamowały powstawanie suchych skórek, ale na razie nic nie znalazłam.
Wiele zależy od rodzaju kwasu. Nie miałam żadnego roztworu ani kosmetyku, który dałby mi odczucie supernawilżenia. Używałam jednak np. gotowego serum, które nawilżało przeciętnie, ale wygładzało twarz bez nadmiernego napinania, takiego ściągnięcia, a ta gładkość była wyczuwalna nawet po umyciu twarzy wodą (skład miało bardzo prosty - jakiś hydrolat, ekstrakt z rumianku itd., nawet było krytykowano na forum za wygórowaną cenę za takie byle co). Miałam też roztwory (sklep z półproduktami), po których czułam się jakbym wysmarowała twarz kurzym białkiem - zastygła powłoka i poczucie ściągnięcia.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora