Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farbowanie henną - część III
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 09:11   #2108
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Witajcie, powoli szykuję się na swoje pierwsze farbowanie henną.
Moja farba to: KHADI kolor czarny.
Wyczytałam, że bardzo ważne jest tutaj pH kwaśne, więc tą swoją mieszankę powinnam skropić cytryną(nie wiem dokładnie ile tej cytryny) i woda powinna być ciepła. Im cieplejsza tym lepiej.

Korzystam z tego opisu:
1. Umyj włosy szamponem bez silikonów. 2. Odpowiednią ilość proszku zalej ciepłą wodą o temp. ok 50°C, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. 3. Kiedy mikstura ostygnie, wciąż jeszcze ciepłą nałóż na włosy. 4. Włosy owiń folią i ciepłym ręcznikiem. 5. Pozostaw na głowie od 30 minut do 2 godzin 6. Spłucz włosy ciepłą wodą. 7. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania.

Paczka ma 100g, moje włosy są cienkie, ale dość długie(za zapięcie stanika), może ktoś pomóc ile henny powinnam użyć ?
Jak długo trzymać tą mieszankę na głowie skoro mam odrost ?
W opisie jest dość krótki czas 30minut do 2godzin.
Kurcze, gdzie tak wyczytałaś? Kwaśne środowisko jest dla indygo zabójcze (dosłownie ). Żadnej cytryny nie dodawaj!
Proponuje umyć szamponem z SLS (możesz dwa razy jeżeli w ostatnim czasie stosowałaś oleje bądź jakieś środki silikonowe itd), mieszankę zalać letnią wodą (ciągle planuje spróbować wody destylowanej), wymieszać i jak najszybciej nakładać na włosy. Jeśli chcesz możesz dodać trochę odżywki bez silikonów i proteinów, jakieś super prostej (alterry czy coś), ale raczej nie uratuje to włosów przed wysuszeniem. Trzymaj 2-3 godziny.
Mi na cienkie włosy Twojej długości starcza 1 opakowanie khadi.
Tzn tak bym zrobiła piszę to ze swojego doświadczenia.
Kwaśne środowisko zabija indygo dlatego powinno się je mieszać osobno w letniej wodzie i dopiero na końcu dodawać do henny i amli (które są kwaśne i największą trwałość i barwnik henna uzyskuje wraz z wysoką temperaturą i po 12h).
Indygo ma krótki czas trwałości ok godzinę od rozrobienia. Jeżeli zależy Ci na chłodnym i czarnym kolorze to zrobiłabym tak jak napisałam powyżej. Jeśli chcesz ciepły brąz to można dodać cytryny itd. Pozdrawiam!
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora