Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mydło ALEPPO
Wątek: Mydło ALEPPO
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-19, 14:23   #43
inesce
Przyczajenie
 
Avatar inesce
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 14
Dot.: Mydło ALEPPO

Ja dostałam na mikołaja oryginalne mydło Aleppo zakupione w "Mydlarni u Franciszka", a sprowadzone przez firmę Lorient.
skład: 30% oliwa z oliwek, 70% olej laurowy, woda morska. Mydło jest ciemno brązowe, i na wierzchu miało wyżłobiony jakis wzorek, pachnie nie ładnie dość intensywnie po zamoczeniu, ale zapach przechodzi po czasie.

Używam mydła dwa tygodnie i jak na razie nie polecam, szkoda pieniędzy.
- do cery: mam wrażliwą bardzo cerę, na policzkach sucha, nie mam trądziku , ale skłonność do zaskórników. po dwóch tygodniach widzę, że jednak mi trochę cere wysuszyło, a po umyciu trochę ściąga skórę. ( co jest nie pożądanym objawem).
*więc na pewno nie jest lepsze niż physiogel do mojej skóry. Jak dotąd physiogel i miceralny hydro effect żel z biedronki, tani, używane na zmiane są najlepsze i nie wysuszają cery. Plus jeszcze używam próbek z aptek kremów nawilżających do wrażliwej skóry: normaderm, euricerin lub avene i to chyba najlepsza pielęgnacja jaką znam dla cery.
- do włosów: mam cieńkie włosy, które przetłuszczają się przy głowie, a końcówki mam suche, użyłam mydła raz do włosów i drugi raz raczej nie planuje. Włosy były szorstkie, mimo że użyłam odżywkę potem, na koncach suchsze niż zwykle, jedyny plus to troche wolniej się przetłuściły.
* do włosów niezły szampon to ten z joanny ze skrzypem przeciw wypadaniu, rzeczywiście miałam wrażenie że mniej wypada włosów, ale też troche przesuszał końcówki. Dobry jest różowy szampon z loreal, naprawdę nie wysusza włosów i ich tak nie przetłuszcza. plus dobra odżywka loral, dove itp
- a do skóry: myje się tym mydłem i z tego co widzę, to jak nie użyje jakiegoś kremu przez 2 dni to na nogach skóre mam suchą jak wiór kokosowy, więc na pewno jakoś super nie nawilża skóry. bez szału.
- chyba najlepszy, sposób to myc się jakimś nawilżającym żelem , czy mydłem i po prostu używać regularnie na przykład oliwy z oliwek po kompeli lub prysznicu, bądź jakiegoś balsamu i kremu nivea.

Podsumowując stwierdzam, że mydło z Aleppo to przereklamowany towar, jego nawilżających właściwości nie doświadczyłam jak na razie i podejrzewam że już raczej nie doświadczę , zanim skończe tą jedną kostkę mydła.
Warto moim zdaniem pielęgnować każda cześć ciała odpowiednio do jej potrzeb i dobrać odpowiednie kosmetyki i to chyba najlepszy sposób. Wyżej wypisałam jakie dla mnie sa jak na razie najlepsze sposoby i chyba przy nich zostanę.
Więc nie ma co wywalać kasy na to mydło, lepiej kupic wcale nie droższe normalne, odpowiednie kosmetyki do cery, skóry i włosów.

P.S jak po dłuższym czasie, jak skończe tą kostkę mydła, coś się zmieni to dam znać.
inesce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując