Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mydło ALEPPO
Wątek: Mydło ALEPPO
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-31, 11:07   #47
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
warto pamiętać, że aleppo to jakby nie patrzeć... mydło. oczyszczanie jest jego główną funkcją. ze względu na skład mycie się nim nie będzie wysuszające tak jak w przypadku standardowych mydeł czy też kostek o niższej zawartości tłuszczu. mimo tego mydło nie zastąpi balsamu/oleju nakładanego po kąpieli, szczególnie w przypadku suchej skóry... dla mnie jest to logiczne i dziwię się, że ktoś oczekuje w przypadku mydła nawilżenia na poziomie balsamu aleppo ma nie wysuszać i z tym radzi sobie doskonale.

sama mam dość suchą skórę i używam aleppo. w lecie umożliwia mi dużo rzadsze stosowanie dodatkowego nawilżacza (nie częściej niż raz w tygodniu) natomiast w zimie, gdy skóra jest bardziej podatna na wysychanie, w awaryjnych sytuacjach mogę - jednorazowo - pominąć go bez większej szkody. stosując zwykły żel skończyłabym jako wąż w trakcie wylinki.
Ja mam mieszaną skórę twarzy i niestety Aleppo niesamowicie ją ściąga i wysusza. Tak samo ze skórą na ciele - szczególnie na dłoniach. Większość żeli z SLS nie robi mi aż takiej krzywdy.
Mam 25% z organeo.pl.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2011-12-31 o 11:08
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując