Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-02, 22:12   #207
daruuu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 13
Dot.: zmarszczki u 20 latki

Cytat:
Napisane przez aischa48 Pokaż wiadomość
owszem mam niskie cisnienie krwi oraz chora tarczyce niewiem czy ma to jakis zwiazek z moimi paskudnymi zmarszczkami..nosze takze okulary gdyz mam wade wzroku ale w lato nosze okulary przeciwsloneczne, gdyz moja wada wzroku nie jest az taka duza...mam kilka zmarszczek na czole nie sa one duze praktycznie nie zauwazalne ale pod oczami sa duze a gdy sie smieje sa barrrrdzo duze juz nawet mi brat na to zwrocil uwage..niestety.jestem bezsilna i boje sie co bedzie dalej gdyz z taty strony wszystkie kobiety tzn moje ciotki i kuzynki maja duze zmarszczki a ja chcialabym tego uniknac gdyz jest to dla mnie bardzo zenujace...dziekuje za pomoc.p.s zdjecie moglabym wyslac meilem.
Witam ponownie,

niestety bardzo prawdopodobne, że ma to związek powstaniem u Ciebie tego problemu. Niestety nie napisałaś jakiego rodzaju jest choroba tarczycy. Przy niedoczynności, jak napisał(a) już ukrycior, występuje często suchość skóry przy zmniejszonym metabolizmie komórkowym. Spowolnione są również procesy wytwarzania podstawowych składników skóry (kolagenu, elastyny, substancji międzykomórkowej).

W takim przypadku powinnaś starać się unormować tą dolegliwość. Ale nie martw się choroby tarczycy są bardzo popularne i nie muszą być uciążliwe, jeśli prawidłowo są kontrolowane.

Odnośnie okularów to nie powinny one wpływać znacząco na powstawanie zmarszczek. Zwróć jednak uwagę, aby oprawki nie naciskały za mocno na skórę (zostaną uciśnięte naczynia krwionośne - może doprowadzić to do utrudnionego odpływu żylnego powodując gorsze odżywienie tkanki oraz nagromadzenie płynu przesiękowego wywołującego "worki" pod oczami)

Niskie ciśnienie bardzo sprzyja występowaniu suchej skóry oraz powstawaniu zmarszczek. W szczególności dotyczy to okolicy oczu gdzie naczynka krwionośne są cienkie i dystrybucja substancji odżywczych w te okolice jest utrudniona.

Odnośnie rodzinnych powiązań, to oczywiście geny też mają znaczenie, jednakże nie oznaczają dla Ciebie wyroku
Może warto też zastanowić się, czy to aby na pewno geny wywołują gorszy stan skóry u członków Twojej rodziny... być może są to nawyki żywieniowe, nieodpowiednia dieta, środowisko w jakim żyjecie, brak ruchu itp

Proponuję dla Ciebie kilka rozwiązań:

- skontrolować i leczyć tarczycę
- podnieść ciśnienie krwi, aby zapewnić lepsze odżywienie tkanek
- jeśli nie ćwiczysz to zwróć na to uwagę (w szczególności przy niskim ciśnieniu - spróbuj przez chociaż 2 tygodnie codziennie - zobaczysz efekty - nie zapomnij o odpowiedniej ilości płynów)
- wykonywać masaż wokół oczu (myślę, że znajdziesz w internecie schemat)
- stosuj filtry i nawilżaj skórę (jeśli możesz to podaj jaki preparat kupiłaś)

Ciężko niestety dobrać odpowiednią metodę na odległość. Może znajdziesz jakiegoś kosmetologia niedaleko Ciebie, który będzie w stanie Ci bezpośrednio doradzić.

Jednakże jeśli możesz to wyślij zdjęcie na adres:

redakcja (małpa) kosmetologia.com.pl

nie zastąpi to bezpośredniego kontaktu ale postaramy się pomóc

ps.
Możesz również napisać na forum Serwisu Kosmetologicznego w "Pytaniach do kosmetologa" Odpowiada tam wielu kosmetologów.

Pozdrawiam
daruuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując