Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-04, 21:05   #704
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 709
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Pokaż wiadomość
Faktycznie masz rację , aczkolwiek zarówno wiesiołek jak i siemię lniane pite bardzo reguralnie przez kilka tygodni pomogły troche moim włosom. cudów nie zdziałały ale jednak widziałam pozytywny wpływ.
Słyszałam że bardzo dobrym źródłem tych kwasów jest olej rzepakowy.
Jak najbardziej mogło tak być, oba działają anty zapalnie, szczególnie wiesiołek przy pcos jest bardzo pomocny i jak zobaczysz w tych linkach, również przy problemach cukrzycowych okazuje dobry. Jeśli masz problemy z trądzikiem, to w tym temacie również powinnaś po jakimś czasie odczuć różnicę.

Olej rzepakowy jako źródło omega3? no, temat nie jest taki do końca prosty. W zasadzie sprawa wygląda analogicznie do oleju lnianego. tłuszcze nienasycone jak olej rzepakowy łatwo ulegają utlenieniu. Ponadto uszkadza ja światło czy temperatura i wytwarzane są związki potencjalnie dla nas groźne.
Obecnie modyfikowane nasiona poddawane są wysokiej temperaturze i mechanicznie poddane ekstracji. Do tego proces oczyszczania, wybielania itd. wszystko z użyciem wysokich temperatur. W procesie produkcji usuwane są także spore ilości Omega3 w procesie odwaniania, i tworzone są trans tłuszcze w dalszym etapie. I nawet gdyby Omega3 zachowane były w całości, nasz organizm ma problem z przekształceniem kwasów tłuszczowych ALA znajdujących się w roślinach do niezbędnych mu DHA i EPA, ponieważ jakieś 20% ALA jest konwertowane do EPA i tylko 0.5 do DHA.

Źródło omega3 to ryba, kryl ... albo jesz kilka razy w tygodniu tłustą rybę, albo suplementujesz tran.
Sailor Star Fighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując