Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pytanie do zatwardziałych filtromaniaczek:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-10-08, 16:17   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pytanie do zatwardziałych filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Zacznij zwracać uwagę jak wyglądają kobiety w średnim wieku z twojego otoczenia, albo porównaj jaką cerę ma 70-letni rolnik, a jaką 70-letni profesor, który całe życie spędził za biurkiem i będziesz mieć odpowiedź czy warto się chronić przed UV
Cytat:
Napisane przez Frezja_1 Pokaż wiadomość
Wszystko prawda, tylko czy 70- letni profesor używał filtrów czy tylko nie korzystał przewlekle z nadmiernego przebywania na słońcu w całym swoim życiu ?
Jest bardzo wielu starszych ludzi (po 70- tce) o gładkiej, młodszej skórze w porównaniu do swoich rówieśników, są to najczęściej osoby, które większość życia wykonywały prace umysłową w biurach.
To że słońce szkodzi jest oczywiste, ale czy stosowanie filtrów rzeczywiście zapobiega starzeniu się- takie oczywiste nie jest. Nie zapominajmy o potencjalnym działaniu prooksydacyjnym filtrów, które może jednak przyspieszać starzenie.

Też uważam, że nie ma znaku równości pomiędzy unikaniem słońca i opalania się a stosowaniem filtrów, bo to drugie to już pójście na całość. Na które nie każdy może sobie pozwolić. Ja bym chętnie stosowała filtry cały rok, ale niestety tłusta cera mi na to nie pozwala i względy estetyczne TERAZ są dla mnie ważniejsze niż potencjalnie mniejsze pomarszczenie KIEDYŚ TAM.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując