Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zator żylny od tabletek??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-24, 08:15   #17
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez apoconie Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie badanie krwi (takie "zwykłe" podstawowe) - wszystko w normie. Badanie na krzepliwość krwi - w normie.
Byłam u ginekologa - obejrzał nogi, podotykał, ponaciskał, nawet na leżąco mi całe nogi wyginał sprawdzając przy okazji czy nie mam rwy kulszowej. Stwierdził że nie widzi objawów zakrzepicy.

(powiedział, że gdyby była to zakrzepica, miałabym dużą różnicę objętości łydki - a nie jakieś 1-2 cm, co jest normalną asymetrycznością ciała ludzkiego, odczuwałabym ból przy ruszaniiu stopą a także ból przy "dźganiu" łydki palcem)

Jednak nadal odczuwam dziwny ból... Właśnie taki jakby wewnętrzny skurcz mięśni [?]... Nie wiem o co chodzi...
Mam brać magnez (bo ostatnio nie brałam, a miałam sesję więc mogłam wypłukać go z organizmu i "zużyć" na wytężoną pracę mózgu)

Nadal jednak bardzo się przejmuję... Mam nadzieję, że to zwykłe osłabienie, brak magnezu... Co do antykoncepcji lekarz zmienił mi tabletki na inne, stwierdzając, że być może te które miałam do tej pory (4 miesiące) jednak są nieodpowiednie.

Martwię się...
Z tego co słyszałam w tv w jakimś programie med o zakrzepicy to to że taki badanie na krzepliwość krwi nie wykryje zakrzepicy. Jedynym badaniem jest usg przepływowe kończyn dolnych. Wtedy lekarz może ocenić czy naczynia krwionośne są zwężone lub też czy w krwi są skrzepliny.

Spróbuj z tym magnezem. Warto zaopatrzyć się w magnez z potasem i wit B6. Jest bardzo dużo suplementów zawierających tylko Mg+wit B6 a potas jest równie potrzebny. Łykaj magnez ale staraj się nadal obserwować swój organizm.

Widzisz sam lekarz nie ma pewności od czego tak się może dziać. Najważniejsze, że wykluczył zakrzepicę. Ale dla pewności zmienił Ci tabletki.

Nie martw się. Zakrzepicy nie masz. A jeżeli to nie daje Ci spokoju idż na usg żył kończyn dolnych i wtedy będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Ja sama miałam problemy z nogami po mies plastrów i zrezygnowałam bo to nie było na moje nerwy Mimo, że lekarz twierdził, żebym się nie niepokoiła to mimo wszystko...te żyły, jakieś dziwne ukłucia, drętwienia spowodowały że dałam sobie spokój.
__________________


Edytowane przez Leyla89
Czas edycji: 2011-02-24 o 08:16
Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując