Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-22, 18:10   #2855
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48631833]No chyba jakaś nowa moda się ostatnio zrobiła Powodzenia w kwaszeniu Kupiłam sobie dzisiaj wodę termalną Uriage (od dziś jest promocja w SP! ja akurat wzięłam 150 ml za 12,99 zł) i jak faaaaajnie się tak popryskać na szorstką skorupę [/QUOTE]

o tak woda termalna w duuużej ilości
na mnie jednak najbardziej kojąco działa avene
uriage lubie za to że nie trzeba osuszać

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
O właśnie... Ja sobie nic nie zabezpieczyłam jak robiłam ostatnio peeling i najbardziej ucierpiała skóra w okolicach oczu i ust; będę bardziej ostrożna



Też robiłam w sobotę peeling mlekowym ja wybrałam kwas mlekowy bo właśnie czytałam o nim, że ma większe cząsteczki niż np. Glikol dzięki czemu jest delikatniejszy i bezpieczny do stosowania w warunkach domowych :O a też byłam po nim zaczerwieniona :-D





Hej dziewczyny wątek czytam systematycznie od długiego czasu w ramach przygotowania do pierwszego peelingu kwasowego. Kiedyś mi się nawet chyba zdarzyło odezwać, ale głównie czytałam ;-)
Teraz postanowiłam napisać ponieważ też robię właśnie peeling 20% mlekowym :-D (jakaś nowa moda? :-P). Najpierw zrobiłam 10% tonik na hydrolacie lawendowym i łuszczyłam się po nim tylko trochę na brodzie. Jakiś czas temu go zapodziałam i stwierdziłam że biorę się za 20% peeling i zrobiłam go w sobotę, trzymałam 10 minut (widzę że sporo dłużej od was). Po peelingu faktycznie moja twarz przez dzień czy dwa nabrała różowego odcienia ale miałam do tego mocne zaczerwienienia w okolicach oka i w okolicach ust (tam gdzie od nosa idą takie zmarszczki do kącików ust) i trochę pod ustami. Praktycznie to wszystko już zeszło, mam trochę skórek ale twarz jest taka jakaś mocno szorstka, zrobiła się skorupa jakby. Czoło najmniej ruszyło a tam mam najwięcej zaskórników zamkniętych.... Czekam co będzie dalej
czoło mi zawsze tez najmniej rusza, tam ma najgrubszą skorę
nakładam zawsze zaczynając od czoła
ostatnio omijam miejsca złuszczone na policzkach
szorstkość, skorupa, chropowatość też tak mam po mlekowym
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując