Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-02-16, 21:46   #4991
khloee
Przyczajenie
 
Avatar khloee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 23
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz III

@dews

Nie ma za co! Cieszę się, że mogę jakoś pomóc. Ja też zmagam się z tym problemem, więc doskonale Cię rozumiem. Jeśli chcesz więcej pogadać to mogę Ci podać mój adres mailowy

Vitapil mi też nie pomógł, zresztą wszystkie te typowe złożone suplementy "na włosy" nie sprawdziły się u mnie. Właśnie biotyna, cynk, selen, kwasy omega, witaminy b complex chyba są najbardziej pomocne. Skoro pijesz regularnie pokrzywę to myślę, że żelaza już nie musisz dodatkowo brać, żeby nie przedobrzyć. Pomocna może być też zmiana diety, więcej owoców i warzyw, soków. Możesz też spróbować pić olej lniany lub z pestek dyni albo parzyć sobie mielone siemię lniane

Ja nigdy nie miałam badania DHT więc niestety tutaj nie jestem pewna. Czytałam jednak, że ten poziom może być podwyższony przy niskim poziomie cynku, brakach kwasów tłuszczowych i oczywiście w stresie. W każdym razie jeśli faktycznie DHT byłby w Twoim przypadku winowajcą to Pantostin powinien być pomocny, bo właśnie ma za zadanie blokować negatywne skutki DHT na skórze głowy W wielu przypadkach łysienie androgenowe może być uaktywnione przez branie tabletek antykoncepcyjnych, więc jeśli nigdy nie brałaś to tym bardziej jesteś w dobrej sytuacji.

Ogólnie wydaje mi się, że w Twoim przypadku to raczej nie jest androgenowe. Nic mi za bardzo na to nie wskazuje A jak tam z odrastaniem włosków? Czy pomimo wypadania szybko odrastają? Czy nowe włoski wydają Ci się cieńsze albo dziwnie wyglądające ( np. poskręcane) ?

Dwa szampony na zmianę to dobry sposób, sama się tego trzymam. Jak myję głowę tylko delikatnym szamponem to po jakimś czasie też pojawia mi się coś na kształt łupieżu, głowa swędzi a włosy wyglądają na przetłuszczone. Z tego względu co trzecie mycie stosuję bardziej oczyszczający szampon i skóra głowy zaraz lepsza
khloee jest offline Zgłoś do moderatora