Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 22:10   #118
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Co do mydełek Tuli kontra LF - jeśli lubisz bezzapachowe lub tylko delikatnie pachnące to Tuli, bo LF raczej mocniej pachną.

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Green people to samoopalacz do twarzy, pachnie ziołowo-warzywnie... ten zapach trudno mi przyrównać do czegoś konkretnego, nie jest odrzucający, pachnie trochę jak niszowe perfumy, nie każdemu może odpowiadać. Warto jednak dodać, że na skórze utrzymuje się dość dlugo. Co ciekawe, nie czułam typowego zapachu samoopalacza, a kolor jak najbardziej ładny. Pat&Rub to krem koloryzujący do twarzy, pachnie lekko ziołowo, nie jest to jakiś powalający zapach, ale szybko się ulatnia, więc nie ma problemu.
Na koniec kredka do oka alva z certyfikatem ecocert. Kupiłam, żeby sobie malować wewnątrz oka (więc skład był szczególnie ważny). Kolor jest czarny, bardzo głęboki. Kredka jest miękka i nie "boli" przy malowaniu. Kredka się trochę ściera pod koniec dnia, ale na pewno nie po godzinie.

Ten artykuł o otylości od kosmetyków dotyczy ftalanów. Te substancje sa nie tylko w szamponach, ale także w perfumach i innych kosmetykach zapachowych. O ich szkodliwosci czytałam już dawno, teraz doszly nowe badania, że zaburzając gospodarkę hormonalną mogą sprzyjać otyłości. Jest to prawdopodobne
Mam pytanie do Sicilii i innych osób, które testowały naturalne samoopalacze - które uważacie za najlepszy do ciała?
Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość
kotwilka mam ta zwykla pomadke Burt's Bees z woskiem pszczelim. Wlasciwie zapachu to ona prawie wcale nie ma, no moze delikatny mietowy. Podoba mi sie w niej, ze przyjemnie chlodzi usta i to chyba jedyna jej zaleta wedlug mnie. Nie jest sliska, tylko taka jakas tepa i strasznie szybko sie sciera. poza tym wole jak mi sie usta troche swieca, a tej wogole nie widac.

anula_ga widze, ze masz taki sam typ wlosow co ja. Mnie wlasnie to na poczatku zrazilo do naturalnych kosmetykow do wlosow, ze moje klaczki byly po nich oklapniete u nasady, a sianowate na koncach. Na szczescie ten dr. organic z miodem manuka nie daje takiego efektu u mnie. Nie martw sie,ze przyspieszy przetluszczanie, bo on jest naprawde lekki, a zarazem odzywczy. Mysle, ze wlasnie te dwa-z miodem manuka i z witamina E najlepiej odzywiaja i nawilzaja wlosy, ale ten z wit. E to raczej dla blondynek, bo bardzo rozjasnia (mam brazowe wlosy i po paru uzyciach wszyscy pytali czy rozjasnialam)
Jesli masz bardzo przetluszczajace sie wlosy to dr. organic z olejkiem herbacianym tez polecam. Na poczatku lata wlosy zaczely mi sie przetluszczac jeszcze bardziej niz zwykle i juz w polowie dnia wygladaly jakbym litr oleju na nie wylala i wlasnie on mi wyregulowal wydzielanie sebum. Szczegolnie dobry na lato, bo fajnie chlodzi skore glowy i swietnie oczyszcza wlosy (niestety z koloru tez jak ktos farbuje).
Jest jeszcze aloes i granat. Nie sa zle, ale zadko je kupuje bo mniej nawilzaja, a ja katuje wlosy prostownica, wiec sa dosc suche.
Dzięki za informacje. Ja muszę mieć mocno natłuszczone usta, więc BB wykreślam ze swojej listy
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Wodę brzozową i pokrzywową można kupić a aptekach, sklepach zielarskich i niektórych drogeriach. Na włosy lepiej nie kłaść bo ze względu na alkohol może powodować przesuszenie. Dlatego wciera się ją tylko w skalp. Ja swoją stosuje bardzo nieregularnie ale muszę coś z tym zrobić Ostatnio w ogóle jestem jakaś nie zorganizowana. Chyba czas się wziąć za siebie.
Potwierdzam to o tych wodach. Ja mam patent: przelewam je do buteleczki ze spryskiwaczek i pryskam sobie przy przedziałku, robię kolejny przedziałek, znowu pryskam etc. Wtedy jest mała szansa, ze się włosy wysuszą.
W Rossmanie jest też woda brzozowa Isana - i ma alkohol denat dalej w składzie niż Barwa.

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Włosy co prawda do tej pory myję codziennie ale szampon nakładam tylko raz - są takie cienkie i nie jest ich dużo więc nie potrzebuje nakładac dwa razy, pianek, lakierów etc. nie używam, włosy mam krótkie nie sięgają ramion dlatego nosze je rozpuszczone, grzebień mam z szerkimi zębami a i tak wypadają

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Dziewczyny a używacie ekologicznych płatków do demakijażu? czytałam że wszytkie te produkty typu waciki, wkładki, tampony, podpaski są wybielane chlorem i zawierają inne paskudztwa....
Waciki z Rossmana są niebielone chlorem.

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie:
czy znacie jakieś pomadki do ust ochronne z filtrami mineralnymi? znalazłam tylko Badgera, ale chwilowo na iHerbie jest niedostępny.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora