Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sierpniowe Panny Młode
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-16, 18:22   #3481
żółta.ciżemka
Raczkowanie
 
Avatar żółta.ciżemka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Leszno/Poznań
Wiadomości: 52
Dot.: Sierpniowe Panny Młode

Wiesz co, też zastanawialiśmy się, czy nie dołączyć takiej informacji o pieniądzach, bo w sumie niczego nie potrzebujemy z prezentów (mieszkamy razem już 5 lat i stopniowo kupowaliśmy sobie wyposażenie mieszkania). Ale ku mojemu zaskoczeniu kiedy moja ciocia oglądała zaproszenie mojej koleżanki właśnie z taką karteczką, stwierdziła że poczułaby się urażona, gdyby coś takiego dostała. Dodam, że ciocia ma 43 lata, więc jeszcze nie należy do tego najstarszego pokolenia.

Mnie osobiście takie dopiski w zaproszeniach nie rażą, zwłaszcza jeśli są sformułowane w delikatny sposób, ale po tej reakcji cioci stwierdziłam, że lepiej nie dołączać tego do zaproszeń, żeby nie wywoływać dziwnych komentarzy. To zależy od rodziny, bo u tej koleżanki od zaproszenia to jest normalne i nikomu nie przeszkadza.

Moja mama stwierdziła, że pewnie większość osób zapyta albo nas bezpośrednio albo ją, co chcielibyśmy dostać, no i wtedy można już otwarcie wyjaśnić sytuację i powiedzieć, że wolelibyśmy pieniądze. Zobaczymy jak to wyjdzie.
żółta.ciżemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując