Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 19:33   #4816
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez piner Pokaż wiadomość
Ponad tydzień temu zacząłem kurację z acne-derm i chciałbym się dowiedzieć jak acne działa na nadmierny łojotok? Mam z tym problem głównie na czole i po paru godzinach czoło zaczyna się jakby samo z siebie pocić i świecić a czytałem gdzieś, że po jakimś czasie stosowania tej maści problem najzwyczajniej zanikł. A drugie pytanie to po jakim mniej więcej czasie następuje efekt wybielenia twarzy? Wiem, że coś takiego nastepuje bo kolega używał jej ponad pół roku i jest zdecydowanie bledszy niż reszta, ale interesuje mnie w którym tygodniu to się ujawnia, bo domyslam się, że działa to poprzez złuszczenie naskórka i pojawienie się nowego bledszego i w sumie ładniejszego
Teraz przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach, a skóra funkcjonuje inaczej niż w ciepłych porach roku - już to wpływa na zmiany w funkcjonowaniu skóry, niezależnie od leczenia. Łojotok powinien się zmniejszyć, a jak długo to potrwa, to sprawa indywidualna.

Wybielenie może nastąpić po dłuższym okresie czasu - naskórek musi się złuszczyć, zmienia się aktywność melanocytów itd. Jeśli masz opaleniznę, np., to będzie to bardziej widoczne - po prostu kontrast będzie większy. Użytkownicy filtrów przeciwsłonecznych, też mogą być bledsi niż otoczenie.
Ja nie zauważyłam, bym była jakoś sporo bledsza (mam jasną karnację), ale skóra jest po prostu wydelikacona, bardziej świetlista, jasna. Za to obserwuję już po kilku dniach wyrównanie kolorytu skóry, jakby złagodzenie. Nie wiem, z czego to wynika.
Twarz może też wydawać się bielsza, bo przecież wsmarowuje się w nią sporo tłustej bielącej maści... Ale może też być podrażniona i zaczerwieniona...

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-12-10 o 19:40
mentha jest offline Zgłoś do moderatora