Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-23, 22:02   #2521
exclusivee
Zakorzenienie
 
Avatar exclusivee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 195
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ZjedzMnie Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
mam ogromny problem. Mam włosy naturalne to chyba ciemny lub średni brąz.Nie pamiętam bo od kilku dobrych lat farbuję na czarno, raz zdecydowałam sie "zaszaleć" kupiłam garniera jakąś śliwke/wiśnie ale złapało mi tylko odrosty. teraz zamarzyłam o dość popularnym kolorze ostatnio "pralina" chyba każda z was wie o co chodzi http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...9QEwBg&dur=917. No i problem jak ja mam to zrobić? Ostatnio farbowałam ponad poł roku temu więc już mam niezle odrosty. od czego mam zacząć?dekoloryzator?pote m rozjaśniacz i dopiero farba? boje sie fryzjera bo ci do ktorych chodzilam nie są zbyt utalentowani a też nie mam kasy na porzadnych specjalistów. Dodam że mam cienkie włosy choć dość długie. Raz w życiu miałam rozjaśnianie i nie mam dobrych wspomnień (moje włosy też;p). Doradzcie mi coś/ewentualnie dobrego niezbyt drogiego fryzjera w obrębie Krakowa
Jeśli masz na głowie czerń farbowaną już dłuższy czas to po pierwsze- dekoloryzacja rozjaśniaczem (rozjaśnianie). Dekoloryzacja typowym peel-off (czyli np. dekoloryzator elgon, chantal) w Twoim przypadku raczej nie ma sensu, bo pigment czarny jest pewnie mocno osadzony we włosach
Myślę że vincent ledier zielony (nazywa się intensive, to profesjonalny rozjaśniacz, nie niszczy tak jak te drogeryjne!), z wodą 6% powinien wystarczyć. Na ile? Na to pytanie Ci nie odpowiem. Ja trzymałam około 50 minut schodząc z czerni (z tym że moje włosy farbowane były tylko raz czy dwa na czarno, wcześniej brązy.) i uzyskałam rude włosy w niektórych miejscach, a w niektórych takie jakby beżowe. Musiałabyś sprawdzać co jakiś czas jaki kolor masz na głowie. Jeśli kolor zejdzie Ci do rudego, choćby nawet ciemnego to będziesz już blisko celu Potem na tą rudość proponowałabym nałożyć farbę profesjonalną, myślę że wella koleston będzie ok, a co do numerka tej farby to ja bym zmieszała ze sobą 8/34 + 7/47, masz długie włosy więc i tak 2 farby będą potrzebne (link do aukcji allegro z paletą kolorów tejże farby- zobacz sobie kolory i sama oceń który najbardziej Ci się podoba: http://allegro.pl/koloryzacja-wella-...192588792.html ) i farbę kładłabym z oksydantem 6% W sumie z joanny profesjonalnej mogłaby też być farba, kolor np. 7.54 z oxy 6% ( paleta kolorów ). Z tym że pamiętaj że rudości szybko się wypłukują w przeciwieństwie do innych kolorów, nie ważne jakiej użyjesz farby, nieraz kolor trzeba odświeżać szamponetką między farbowaniami, i rudy szybko płowieje.
__________________
Instagram

Jasny popielaty brąz
exclusivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując