Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - makijaż turkusowy-pomóżcie dziewczyny :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-07-16, 17:02   #2
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: makijaż turkusowy-pomóżcie dziewczyny :)

No więc witam dołaczyłam kilka zdjęć pomalowanych oczęt, co prawda nie są to turkusy, ale mam nadzieję, że zainspirują Cię do stworzenia czegoś podobnego w tymże kolorze. Najbardziej znany mi sposób malowania oka to obrysowania górnej linii rzęs (powieka ruchoma) najciemniejszym cieniem - powstaje wtedy kreska w danym kolorze. Rozcieramy linię, na cała ruchomą powiekę nakładamy średni cień, a skórę tuż pod łukiem brwiowym podkreślamy najjaśnieszym cieniem. Tak samo akcentujemy wewnętrzny kącik oka Dodatkowo możesz robiąc "kreskę" najciemniejszym cieniem zaakcentować zewnętrzne kąciki oczu, rozcierając je i tworząc tak jakby "kocie oczy". Kolejna metoda to banan czyli rysujesz linię najciemniejszym cieniem (po obrysowaniu konturu oka ) na załamaniu powieki, czyli tam, gdzie ruchomo łaczy się z nieruchomą (tą pod łukiem brwiowym) i delikatnie rozcieramy To ma za zadanie otwierać oko Zapomnaiłam dodą, że rysując linie najciemniejszym kolorem możesz obrysować też oko u dołu, jęsli chcesz je bardziej podkreślić Mam nadzieję, że zbytnio nie zamieszałam i coś pomogłam. Zajrzyj też na wątek o amlowaniu oczu na pytaniach do wizażystki (typ oczu i ich makijaż :http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56957 Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg inspire9.jpg (3,2 KB, 916 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inspire12.jpg (3,4 KB, 861 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg josiemaran.jpg (10,0 KB, 199 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m13.jpg (2,9 KB, 850 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m18.jpg (2,6 KB, 842 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczko.jpg (14,8 KB, 148 załadowań)
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując