Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak napisać skargę na sąsiada?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-08-26, 00:44   #14
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Jak napisać skargę na sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Akashka Pokaż wiadomość
No nie wiem.. Na klatce jest napisane ze cisza nocny obowiazuje od 22ej do 6 rano... W dzien nie musi byc cicho... Podobnie jak ludzie robia remonty, wierca itp... Kiedys to zrobic trzeba... Wiec tak samo mozna sluchac muzyki chyba
Ja mysle ze przede wszystkim trzeba porozmawiac z jego rodzicami..
uzyt_kow_nik ma rację
Nie ma w polskim prawie żadnego zapisu o godzinach trwania tzw. ciszy nocnej.
To, ze u Ciebie na klatce jest napisane, widocznie to wymysł spółdzielni.

Tu nie chodzi o robienie remontów, wiercenie etc. to normalne. Ale nikt nie wierci 10h dziennie, a remonty nie są takie głośne [przez 15 mojego życia miałam ciągłe remonty domu].

Cytat:
Po drugie, poszkodowany sąsiad ma prawo wezwać policję i wystąpić o uspokojenie niewłaściwie zachowującego się lokatora i trzeba to robić do skutku. Zgodnie bowiem z art. 51.1. kodeksu wykroczeń z 20.5.1971 roku (Dz. U. 1971.12.114.) zachowanie polegające na tym, iż ktoś krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny lub spoczynek nocny podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Po trzecie, można wystąpić do sądu cywilnego z powództwem negatoryjnym, czyli z powództwem o zaniechanie naruszenia własności (art. 222.2. kodeksu cywilnego). Słuchanie zbyt głośne muzyki stanowi immisję, czyli działanie na własnej nieruchomości ze skutkiem dla nieruchomości sąsiedniej (art. 144 k. c.). W tym zakresie działanie takie nie powinno zakłócać korzystania z nieruchomości innych osób ponad przeciętną miarę.
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/art...ARED/633003597

Zresztą takich tematów w necie jest mnóstwo. Naprawdę najlepiej dzwonić na policję, nawet w ciągu dnia.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując