Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwas hialuronowy - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-04-06, 09:36   #239
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Zgaduję, że sam czysty kwas ma działanie wiążące wilgoć w skórze, a nie nawilża sam w sobie, więc jeśli posmarujesz samym żelem, to wyciągnie ci wilgoć ze skóry i będziesz miała wrażenie ściągniętej cery. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
Zwykle hialuronowy dodaję do kremów, masek, łączę z hydrolatem albo olejem. Czysty kwas, nałożony na skórę, powoduje u mnie przesusz

p.s. oczywiście, chodzi mi o naskórek.
Dobrze sprawdza się połączenie kwasu z olejem ( używam olej z pestek arbuza) oraz (u mnie) z mleczkiem migdałowym ( skład: skrobia; tłuszcz (olej migdałowy); białko; węglowodany; związki mineralne (Zn, Ca, P, Fe, K, Mg); witaminy B1, B2, B6, B12, PP i E.). Całość regeneruje i odżywia skórę suchą oraz łagodzi podrażnienia - gł. za sprawą tego mleczka.
Dla poprawy kondycji skóry zamiast zwykłego toniku używam hydrolaty z liści i kory krzewu oczarowego.
Jest doskonałym środkiem w pielęgnacji cery tłustej, zanieczyszczonej i z rozszerzonymi porami! Długi czas walczyłam z tymi brzydkimi czarnymi kropami... Zmniejsza wydzielanie sebum - informacja ze strony sprzedawcy. Przyspiesza proces regeneracji podrażnionej (depilacją, goleniem, nadmiernym opalaniem) skóry.

Każdy ma inną skórę i może mieć inne spostrzeżenia.
__________________
_________________________ ___

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!





https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post53652022


_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując